Rondo się zaokrągla

Prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Słowackiego, Wierzbowa i Batalionów Chłopskich idą pełną parą. Zgodnie z planem roboty potrwają do 15 października bieżącego roku.DSC_1704

Budowa ronda to kolejny etap usprawnienia komunikacji w ciągu ulic Lubelska, Rynek I i Słowackiego w Lubartowie.

Jego średnica zewnętrzna będzie wynosiła 30 m z jezdnią szerokości 5 m i pierścieniem przejezdnym szerokości 2 m. Wloty na rondo będą oddzielone od wylotów wysepkami z azylami dla pieszych.

Przebudowano sieć wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną, gazową i teletechniczną oraz zbudowano odwodnienia. Środek ronda zostanie wyniesiony o ponad metr nad jezdnią, tak jak na skrzyżowaniu ulic Piaskowa, Lubelska, Kolejowa. W ocenie projektantów jest to rozwiązanie podnoszące bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Obydwa ronda powstają na podstawie wspólnie opracowanej dokumentacji technicznej.

Zadanie jest realizowane w partnerstwie z przedsiębiorcami działającymi na terenie Miasta i Gminy Lubartów, dla których dotychczasowe rozwiązanie komunikacyjne było uciążliwe.

Powierzchnia wyspy środkowej ronda zostanie pokryta roślinnością. Ułożony z roślin napis „Lubartów” pojawi się również na drugim z rond wykonanych w ciągu ulicy Lubelskiej.

Miasto podpisało umowę na dofinansowanie zadania  z Wojewodą Lubelskim w wysokości 50 procent kosztów kwalifikowanych, tj. do kwoty 1 427 000 złotych z Programu Wieloletniego pod nazwą „Narodowy  Program Przebudowy Dróg  Lokalnych  – Etap II Bezpieczeństwo– dostępność – rozwój”. fot. KW

DSC_1673 DSC_1674 DSC_1677 DSC_1680 DSC_1684 DSC_1687 DSC_1688