Rowerem dookoła Polski po zdrowie dla Bianki

Pomysł rajdu rowerem dookoła Polski zrodził się w głowie Janusza Kobyłki, aktualnie członka Klubu Aktywnych ART-FIT. Pierwotnie rajd wynikał z potrzeby ruchu, potem chęć realizacji swojej pasji – kolarstwa, a na koniec nasz bohater doszedł do wniosku, że łatwiej będzie znieść trudy podróży, gdy jego wysiłek poświęcony będzie szczytnemu celowi.

Wszyscy znamy historię chorej niespełna 2 -letniej dziewczynki – Bianki Dzięcioł. Ratunkiem jest kosztowna operacja, na którą niezbędne są środki pieniężne, a jeszcze trochę ich brak. Każda kwota wpłacona na konto Bianki przybliża ją do zdrowia, a nawet życia. Pomoc drugiemu człowiekowi, a szczególnie choremu dziecku jest wzniosłym, godnym uznania celem. Rajd charytatywny dla Bianki liczący 3,7 tys km, jest nie lada wyczynem i wymaga właściwego przygotowania. Janusz zimą przygotowywał się fizycznie do tej podróży, pokonując w miarę wolnego czasu i możliwości 50 – 80 km odcinki na specjalnym symulatorze, bezpłatnie udostępnionym przez p. Janusza Pożaka.

Gdy zrobiło się ciepło, zamienił symulator na rower, a dziennie odcinki wydłużyły się nawet do 130 km. Zdjęcia z malowniczych zakątków, które odwiedził, każdy może obejrzeć na facebooku – to swoista dokumentacja jego przygotowań. Janusz zyskał akceptację i zapewnienie pomocy w organizacji i realizacji swojego przedsięwzięcia ze strony wielu podmiotów i osób fizycznych. Wiele osób wspiera jego przedsięwzięcie finansowo, a każda wpłata jest udokumentowana dowodem KP.

Podróż ma trwać 45 dni, a sam zainteresowany będzie zamieszczał zdjęcia i informacje ze swojej wyprawy na facebooku.

ART – FIT