Rowerowy Rajd Na Orientację „Zdezorientowani 2020”

W pierwszą sobotę lipca, miłośnicy jazdy rowerowej „poza utartym szlakiem” zebrali się na parkingu leśnym w Kopaninie, by wziąć udział w Rowerowym Rajdzie na Orientację „Zdezorientowani 2020” organizowanym przez Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu.

Uczestnicy wyruszyli na teren kompleksu Lasów Kozłowieckich, by odnaleźć umieszczone w nich 12 punktów kontrolnych. Dotarcie do 9 z nich było do potwierdzane przez zawodników przez przybicie pieczątki na Karcie Kontrolnej, a do 3 „specjalnych”, przez zrobienie zdjęć biogramom trzech osób, co miało się przydać na mecie wyścigu.

W tym roku „Zdezorientowani” przeszli dwie zmiany. Pierwsza z nich – do kategorii indywidualnej doszła kategoria rodzinna. Druga zmiana – do wymiaru sportowego imprezy dołożony został elementy historii. Pierwsi zawodnicy na mecie pojawili się już po trzech godzinach jazdy i stanęli do kolejnego wyzwania – rozwiązania testu ze znajomości biogramów „lubartowskich” Żołnierzy Niezłomnych: „Lekarza”, „Uskoka” i „Brzechwy”, znalezionych na punktach „specjalnych”.

W zawodach uczestniczyło 7 drużyn rodzinnych i 8 zawodników indywidualnych (łącznie 28 osób). Każdy z zawodników przed wyjechaniem w trasę otrzymał pakiet startowy: ciastka, napój izotoniczny oraz opaskę z barwami Narodowymi z Orłem Ministerstwa Obrony Narodowej. Po dojechaniu na metę, oprócz wspomnianego testu historycznego na każdego zawodnika czekały ciepłe kiełbaski z rożna, banany, woda oraz wafelki.

Najlepsze Rodziny:

 1. Kamil Taracha i Wiktor Brodziak
 2. Adam i Michał Starobrat
 3. Luiza i Dariusz Kozak

Najlepsi Indywidualnie:

 1. Marta Gil
  Ewa Tarnowska
  Justyna Maliszewska
 2. Monika Pacewicz
  Wojciech Pacewicz
 3. Krzysztof Kozak

Rajd został współfinansowany ze środków finansowych Miasta Lubartów.

Jerzy Zglejszewski