Rozbój na przystanku

Do 12 lat więzienia grozi 18 – latkowi z gminy Ostrówek za dokonanie rozboju. Młody mężczyzna pobił i okradł swoją ofiarę na przystanku autobusowym w Lubartowie. Wcześniej obaj mężczyźni razem spożywali alkohol. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Lubartowie sprawca został oddany pod dozór policji.

Do rozboju doszło w ubiegły piątek kilka minut po godzinie 20:00 na jednym z przystanków autobusowych w Lubartowie. Do czekającego na autobus 26 – latka z gminy Ostrówek podeszło dwóch młodych mężczyzn. Po chwili jeden z nich pobił podróżnego, wyciągnął z kieszeni kurtki portfel i ukradł pieniądze. W tym czasie drugi z młodzieńców stał obok i przyglądał się co robi jego kolega. Po wszystkim obaj uciekli na pobliskie osiedle. Poszkodowany twierdził, że stracił około 200 złotych, a sprawcą rozboju miał być bliżej nieznany mu mężczyzna, z którym wcześniej pił alkohol.

Zaalarmowani policjanci już po kilku minutach zatrzymali jednego z podejrzanych młodzieńców. Okazał się nim 13 – letni mieszkaniec gminy Lubartów, który w trakcie całego zajścia stał obok i przyglądał się sytuacji. Już kolejnego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego o bezpośrednie dokonanie rozboju. Okazał się nim dobrze znany policjantom 18 – letni mieszkaniec gminy Ostrówek.

W poniedziałek decyzją Prokuratora Rejonowego w Lubartowie 18 – latek został oddany pod dozór policji. Za rozbój grozi do 12 – lat pozbawienia wolności.