ROZGRYWKI LIGOWE TENISISTÓW STOŁOWYCH

Trwają rozgrywki ligowe sezonu 2020/2021 w tenisie stołowym. W centralnej I lidze jako beniaminkowie występują drużyny kobiet i mężczyzn Lewartu AGS Lubartów. Na szczeblu wojewódzkim odbywają się zmagania w II, III i IV lidze mężczyzn. W tych wszystkich klasach rozgrywkowych występują zespoły dwóch naszych klubów – Lewartu i STS Lubartów. W związku z sytuacją zdrowotną część spotkań odbywa się zgodnie z terminarzem, a część jest przekładana. Oto wyniki, jakie w ostatnim czasie odnotowały nasze drużyny.

Tylko jedno spotkanie w I lidze kobiet grupa południowa mają za sobą pingpongistki Lewartu. Lubartowianki we własnej sali rywalizowały z Bronowianką II Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 10:0. W barwach Lewartu wystąpiły: Agata Lipska, Anna Lipska (pierwszy stół), Karolina Wójtowicz, Katarzyna Jusiak (drugi stół). Jeden pojedynek Anna Lipska przegrała 2:3, a pozostałe nasze zawodniczki przegrały 0:3 w setach. Po siedmiu kolejkach Lewart zajmuje ostatnie, czyli 10 miejsce w tabeli, bez zdobyczy punktowej.

Kolejne trzy mecze w I lidze mężczyzn grupa południowa rozegrali mężczyźni Lewartu. Lubartowianie na wyjeździe rywalizowali z BISTS Bielsko-Biała. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 8:2. W barwach Lewartu wystąpili: Bartosz Kowalczyk, Norbert Jóźwiak (pierwszy stół), Jakub Sagan, Łukasz Drzewiecki (drugi stół). Punkty zdobyli: Norbert Jóźwiak po zwycięstwie 3:0 oraz grze podwójnej Jakub Sagan i Bartosz Kowalczyk, po zwycięstwie 3:2. W trzech partiach lubartowianie urwali sety przeciwnikowi, przegrywając 1:3, kolejny zaś 2:3. Mimo wyraźnej wygranej gospodarzy był to wyrównany mecz. Równie wyrównany przebieg miało spotkanie domowe z Polonią II Bytom. Lubartowianie przegrali go 2:8. Skład Lewartu: Jakub Sagan, Łukasz Drzewiecki (pierwszy stół), Norbert Jóźwiak, Bartosz Kowalczyk (drugi stół). Punkty zdobyli: Jakub Sagan, który wygrał swój pojedynek 3:0 oraz Norbert Jóźwiak, pokonując przeciwnika 3:1. Sagan swój drugi indywidualnym pojedynek przegrał 2:3. Bartosz Kowalczyk jeden ze swoich meczów przegrał 1:3. Oba pojedynki podwójne gospodarze przegrali 1:3. W ostatnim z rozegranych spotkań drużyna mężczyzn rywalizowała na wyjeździe z zespołem KU AZS Politechnika II Rzeszów. Końcowy wynik to 9:1 dla gospodarzy. Skład Lewartu: Jakub Sagan, Łukasz Drzewiecki (pierwszy stół), Mateusz Jurewicz, Norbert Jóźwiak (drugi stół). W grze podwójnej wystąpił także Bartosz Kowalczyk. Jedyny punkt zdobył Mateusz Jurewicz, wygrywając pojedynek 3:1. Dwa pojedynki lubartowianie przegrali 1:3, a jeden 2:3 w setach. Po ośmiu kolejkach Lewart zajmuje ostatnie, czyli 12 miejsce w tabeli, bez zdobyczy punktowej.

W II lidze mężczyzn występuje STS I Lubartów. W swoich kolejnych pojedynkach zespół z Lubartowa odnotował następujące wyniki: w piątej kolejce zwycięstwo na wyjeździe z UKS Grot-Michał I Werbkowice 9:1, w szóstej kolejce porażka na wyjeździe z ATS Akanza UMCS Lublin 3:7, w siódmej kolejce zwycięstwo u siebie z Kłosem Wola Skromowska 7:3, w ósmej kolejce zwycięstwo u siebie z Żaczkiem I Fajsławice 10:0. W tym ostatnim meczu punkty dla lubartowskiej drużyny zdobyli: Mateusz Baranowski, Bartosz Kiciak, Jarosław Woźniak i Krzysztof Barszcz – po 2,5. Po ośmiu kolejkach zespół z Lubartowa zajmuje drugie miejsce w tabeli (10 pkt), a do lidera traci dwa punkty.

W III lidze mężczyzn występują Lewart II Lubartów i STS II Lubartów. W ostatnich pojedynkach zespoły z Lubartowa odnotowały następujące wyniki: W piątej kolejce STS II remis na wyjeździe z Sokołem Zwierzyniec 5:5, a Lewart II przełożone spotkanie z U-MKTS Dęblin. W szóstej kolejce STS II zwycięstwo u siebie z Baczyński Biała Podlaska 7:3, a Lewart II zwycięstwo na wyjeździe z AUKS Trefl II Zamość 10:0. W siódmej kolejce STS II pauza, a Lewart II przełożone spotkanie z UMKS Biłgoraj. W ósmej kolejce STS II zwycięstwo u siebie z UKS Grot-Michał II Werbkowice 8:2. W meczu tym punkty dla zwycięzców zdobyli: Mariusz Baranowski, Marek Wierzbicki – po 2,5 oraz Edyta Kubera i Jakub Kowalik – po 1,5. W tej samej kolejce Lewart II pokonał na wyjeździe MLKS Wola Sernicka 7:3. Punkty dla lubartowian zdobyli: Andrzej Pawłowski – 2,5 oraz Konrad Kudło, Rafał Pawłowski i Wiktor Kozioł – po 1,5. Po ośmiu kolejkach Lewart II zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 10 pkt (strata do lidera punkt), a STS II zajmuje 5 miejsce (7 pkt).

W IV lidze mężczyzn występuje Lewart III Lubartów. W ostatnich spotkaniach zespół z Lubartowa odnotował następujące wyniki: w czwartej kolejce porażka u siebie z ULKS Dzierzkowice 5:10, w piątej kolejce pauza, w szóstej kolejce zwycięstwo u siebie z Żaczkiem II Fajsławice 10:5, w siódmej kolejce porażka we własnej sali z KTS Topspin Kurów 3:10. W tym ostatnim meczu punkty dla lubartowskiej drużyny zdobyli: Aleksandra Zgierska – 2, Maksymilian Karczmarz – 1. Po siedmiu kolejkach zespół z Lubartowa zajmuje czwarte miejsce w tabeli (7 pkt), a do lidera traci siedem punktów.

ig