ROZGRYWKI LIGOWE TENISISTÓW STOŁOWYCH

Po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią wznowiono rozgrywki ligowe sezonu 2020/2021 w tenisie stołowym. W centralnej I lidze jako beniaminkowie występują drużyny kobiet i mężczyzn Lewartu AGS Lubartów. Na szczeblu wojewódzkim odbywają się zmagania w II, III i IV lidze mężczyzn. W tych wszystkich klasach rozgrywkowych występują zespoły dwóch naszych klubów – Lewartu i STS Lubartów. W związku z sytuacją zdrowotną część spotkań odbywa się zgodnie z terminarzem, a część jest przekładana. Oto wyniki, jakie w ostatnim czasie odnotowały nasze drużyny.

Trzy spotkania w I lidze kobiet grupa południowa mają za sobą pingpongistki Lewartu. Lubartowianki jako gospodynie rywalizowały z KU AZS Politechnika Rzeszów. Mecz zakończył się zwycięstwem przeciwniczek 9:1. Jedyny punkt wywalczyła Anna Lipska. W barwach Lewartu wystąpiły: Agata Lipska, Anna Lipska (pierwszy stół), Karolina Wójtowicz, Katarzyna Jusiak (drugi stół). W meczu rewanżowym z KU AZS Politechnika Rzeszów dziewczęta Lewartu przegrały 0:10. Drużyna zagrała w składzie: Anna Lipska i Karolina Wójtowicz (pierwszy stół) oraz Agata Lipska i Katarzyna Jusiak (drugi stół). Jeden pojedynek lubartowianki przegrały 2:3, dwa 1:3, a pozostałe 0:3 w setach. W ostatnim z dotychczasowych spotkań Lewart przegrał we własnej sali z Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry 0:10. Drużyna zagrała w składzie: Anna Lipska i Karolina Wójtowicz (pierwszy stół) oraz Agata Lipska i Katarzyna Jusiak (drugi stół). Dwa pojedynki lubartowianki przegrały 2:3, dwa 1:3, a pozostałe 0:3 w setach. Po jedenastu kolejkach Lewart zajmuje ostatnie, czyli 10 miejsce w tabeli, bez zdobyczy punktowej.

Dwa kolejne mecze w I lidze mężczyzn grupa południowa rozegrali mężczyźni Lewartu. Lubartowianie na wyjeździe rywalizowali z Bronią Radom. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 9:1. W barwach Lewartu wystąpili: Łukasz Drzewiecki, Mateusz Jurewicz (pierwszy stół), Jakub Sagan, Norbert Jóźwiak (drugi stół). Punkt zdobył Jakub Sagan. W dwóch partiach lubartowianie urwali sety przeciwnikowi, przegrywając 1:3, pozostałe zakończyły się wynikiem 0:3. W ostatnim z rozegranych spotkań Lewart grał u siebie z KTS Gliwice. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 9:1. Jedyny punkt zdobył Norbert Jóźwiak. W barwach Lewartu wystąpili: Bartosz Kowalczyk, Mateusz Jurewicz (pierwszy stół), Łukasz Drzewiecki, Norbert Jóźwiak (drugi stół). W dwóch partiach lubartowianie urwali sety przeciwnikowi, przegrywając 1:3, pozostałe zakończyły się wynikiem 0:3. Po dwunastu kolejkach Lewart zajmuje ostatnie, czyli 12 miejsce w tabeli, bez zdobyczy punktowej.

W II lidze mężczyzn występuje STS I Lubartów. W swoich kolejnych pojedynkach zespół z Lubartowa odnotował następujące wyniki: w jedenastej kolejce zwycięstwo u siebie z Kłosem Chełm 7:3, a w dwunastej kolejce porażka na wyjeździe Błękitnymi Leopoldów 2:8. W tym ostatnim meczu punkty dla lubartowskiej drużyny zdobyli: Jarosław Woźniak i Krzysztof Barszcz – po 1. Po jedenastu kolejkach zespół z Lubartowa zajmuje piąte miejsce w tabeli (14 pkt), a do lidera traci sześć punktów.

W III lidze mężczyzn występują Lewart II Lubartów i STS II Lubartów. W ostatniej, jedenastej kolejce zespoły z Lubartowa odnotowały następujące wyniki: STS II remis u siebie z U-MKTS Dęblin 5:5, Lewart II również remis 5:5 na wyjeździe z Baczyński Biała Podlaska. Punkty dla naszych zespołów zdobyli: Marek Wierzbicki – 2, Mariusz Baranowski, Edyta Kubera i Jakub Kowalik – po 1 (STS II Lubartów) oraz Konrad Kudło, Andrzej Pawłowski – po 2, Rafał Pawłowski – 1 (Lewart II). Po dziesięciu kolejkach Lewart II jest liderem z dorobkiem 17 pkt, a STS II zajmuje 5 miejsce (10 pkt).

W IV lidze mężczyzn występuje Lewart III Lubartów. W pierwszej kolejce drugiej rundy zespół z Lubartowa wygrał we własnej sali z Roztoczem Szczebrzeszyn 10:1. W tym meczu punkty dla lubartowskiej drużyny zdobyli: Aleksandra Zgierska – 3,5, Błażej Kuta i Bartosz Wójtowicz – po 2,5 Maksymilian Karczmarz – 1,5. Po dziewięciu kolejkach zespół z Lubartowa zajmuje trzecie miejsce w tabeli (13 pkt), a do lidera traci trzy punkty.