ROZGRYWKI LIGOWE TENISISTÓW STOŁOWYCH

Mimo sytuacji zdrowotnej w Polsce trwają rozgrywki w centralnej I lidze tenisa stołowego. Jako beniaminkowie w tej klasie rozgrywkowej występują drużyny kobiet i mężczyzn Lewartu AGS Lubartów. Oto wyniki, jakie w ostatnim czasie odnotowały nasze drużyny.

Trzy spotkania w I lidze kobiet grupa południowa mają za sobą pingpongistki Lewartu. Lubartowianki jako gospodynie rywalizowały z Cukrownikiem S. Instal Chybie. Mecz zakończył się zwycięstwem przeciwniczek 9:1. Jedyny punkt wywalczyła Julia Wójcik. Pozostałe pojedynki zakończyły się zwycięstwami przyjezdnych 3:0 w setach. W barwach Lewartu wystąpiły: Karolina Wójtowicz, Anna Lipska (pierwszy stół), Katarzyna Jusiak, Agata Lipska, Julia Wójcik (drugi stół). W kolejnym meczu, tym razem wyjazdowym z Gorcami Nowy Targ dziewczęta Lewartu przegrały 0:10. Drużyna zagrała w składzie: Anna Lipska i Julia Wójcik (pierwszy stół) oraz Agata Lipska i Katarzyna Jusiak (drugi stół). Dwa pojedynki lubartowianki przegrały 1:3, a pozostałe 0:3 w setach. W ostatnim z dotychczasowych spotkań Lewart przegrał we własnej sali z KTS Gliwice 1:9, a jedyny punkt zdobyły w grze podwójnej Karolina Wójtowicz i Anna Lipska. Drużyna zagrała w składzie: Anna Lipska i Karolina Wójtowicz (pierwszy stół) oraz Julia Wójcik, Agata Lipska i Aleksandra Zgierska (drugi stół). Był to bardzo wyrównany mecz. Dwa pojedynki lubartowianki przegrały 2:3, cztery 1:3, i tylko trzy 0:3 w setach. Po czternastu kolejkach Lewart zajmuje ostatnie, czyli 10 miejsce w tabeli, bez zdobyczy punktowej.

Również trzy kolejne mecze w I lidze mężczyzn grupa południowa rozegrali mężczyźni Lewartu. Na początek lubartowianie u siebie rywalizowali z BISTS Bielsko-Biała. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 9:1. W barwach Lewartu wystąpili: Norbert Jóźwiak, Jakub Sagan (pierwszy stół), Łukasz Drzewiecki, Mateusz Jurewicz (drugi stół). W grze podwójnej grał też Bartosz Kowalczyk. Punkt zdobył Mateusz Jurewicz. Jeden pojedynek zakończył się wynikiem 2:3, w trzech partiach lubartowianie urwali sety przeciwnikowi, przegrywając 1:3, a pozostałe zakończyły się wynikiem 0:3. Także wynikiem 1:9 zakończyło się wyjazdowe spotkanie z 3S Polonią Bytom II. Lewart wystąpił w składzie: Łukasz Drzewiecki, Jakub Sagan (pierwszy stół), Bartosz Kowalczyk, Norbert Jóźwiak (drugi stół). Jedyny punkt zdobył Jakub Sagan. Jeden pojedynek lubartowianie przegrali 2:3, dwa w stosunku 1:3, a pozostałe 0:3 w setach. W ostatnim z rozegranych spotkań Lewart grał u siebie z KU AZS Politechniką Rzeszów II. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 8:2. Punkty dla Lewartu zdobyli: Łukasz Drzewiecki i Jakub Sagan. W barwach Lewartu wystąpili: Norbert Jóźwiak, Mateusz Jurewicz (pierwszy stół), Jakub Sagan, Łukasz Drzewiecki (drugi stół). W grze podwójnej grał też Bartosz Kowalczyk. W dwóch partiach lubartowianie urwali sety przeciwnikowi, przegrywając 1:3, pozostałe zakończyły się wynikiem 0:3. Po siedemnastu kolejkach Lewart zajmuje ostatnie, czyli 12 miejsce w tabeli, bez zdobyczy punktowej.