ROZGRYWKI LIGOWE TENISISTÓW STOŁOWYCH

Trwają rozgrywki ligowe sezonu 2021/2022 w tenisie stołowym. Drużyny występujące w rozgrywkach II, III i IV ligi mężczyzn zbliżają się już do końca sezonu. Przedstawiamy wyniki naszych drużyn w dwóch ostatnich kolejkach oraz aktualną sytuację w ligowych tabelach.

W trzynastej kolejce drugoligowych rozgrywek Lewart I wygrał 10:0 we własnej sali z UKS Wola Osowińska. Punkty zdobyli: Jakub Sagan, Konrad Kudło, Norbert Jóźwiak, Łukasz Drzewiecki – po 2,5. Lewart II przegrał u siebie z SMS Włodawa 4:6, a punkty dla naszego zespołu zdobyli Bartosz Kowalczyk – 2, Rafał Pawłowski, Andrzej Pawłowski – po 1. Zawodnicy STS I Lubartów zremisowali we własnej sali 5:5 z CKFiS Bełżyce. Punkty zdobyli: Jarosław Woźniak – 2,5, Krzysztof Barszcz i Bartosz Kiciak – po 1 oraz Mateusz Baranowski – 0,5. W czternastej kolejce Lewart I wygrał na wyjeździe z Ogniwem Chełm 10:0. Punkty zdobyli: Mateusz Jurewicz i Jakub Sagan – po 2,5, Łukasz Drzewiecki – 2, Norbert Jóźwiak i Konrad Kudło – po 1,5. STS I pokonało w meczu wyjazdowym Kłosa Chełm 9:1 (punkty: Jarosław Woźniak, Mateusz Baranowski – po 2,5, Bartosz Kiciak, Krzysztof Barszcz – po 1,5). Spotkanie UKS Wola Osowińska – Lewart II zostało przełożone na inny termin.

Po czternastu kolejkach Lewart I zajmuje drugie miejsce w tabeli (25 pkt). STS I zajmuje piąte miejsce (20 pkt), a Lewart II dziesiąte miejsce (12 pkt).

W dwunastej kolejce III ligi STS II Lubartów wygrało w meczu domowym z Baczyńskim Biała Podlaska 8:2, a punkty zdobyli: Jakub Kowalik i Mariusz Baranowski – po 2,5 oraz Dagmara Wierzbicka i Marek Wierzbicki – po 1,5. W trzynastej kolejce STS II wygrało w meczu wyjazdowym z Huraganem Międzyrzec Podlaski 6:4. Punkty zdobyli: Dagmara Wierzbicka – 2,5, Marek Wierzbicki i Mariusz Baranowski – po 1,5 oraz Michał Karpiński – 0,5.

W tabeli grupy spadkowej w stawce pięciu drużyn STS II zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 10 pkt.

W IV lidze w czternastej kolejce Lewart III przegrał 1:9 u siebie z Cisowianką Drzewce, a jedyny punkt zdobyła Karolina Wójtowicz. Lewart IV przegrał w meczu domowym z Heksą Niedrzwica Duża 2:8, a punkty zdobyli: Maria Karczmarz – 1 oraz Agata Lipska i Wiktor Kozioł – po 0,5. W piętnastej kolejce Lewart III wygrał na wyjeździe z Treflem Zamość 8:2. Punkty zdobyli: Karolina Wójtowicz, Bartosz Wójtowicz, Błażej Kuta – po 2,5 oraz Michał Kuta – 0,5. Lewart IV przegrał na wyjeździe z Cisowianką Drzewce 1:9, a jedyny punkt zdobyła Agata Lipska.

W tabeli grupy awansowej Lewart III zajmuje czwarte miejsce (15 pkt), a Lewart IV znajduje się miejsce niżej (14 pkt).

ig