Rozgrywki ligowe tenisistów stołowych

Panie i panowie z Lewartu liderują w swoich ligach

Trwają zmagania ligowe sezonu 2022/2023 w tenisie stołowym. Drużyny występujące w rozgrywkach II ligi kobiet oraz II i III ligi mężczyzn rozegrały kolejną serię spotkań. W II lidze kobiet i mężczyzn na czele ligowych tabel znajdują się drużyny Lewartu Lubartów.

W II lidze kobiet w szóstej kolejce Lewart wygrał na wyjeździe z Sygnałem Lublin 8:2, a punkty zdobyły: Agata Lipska, Aleksandra Zgierska – po 2,5 oraz Anna Lipska, Karolina Wójtowicz – po 1,5.

Po sześciu kolejkach Lewart zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem 12 pkt.

W II lidze mężczyzn w czwartej kolejce grupy awansowej Lewart I grał we własnej sali z SMS Włodawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem lubartowian 9:1. Punkty zdobyli: Konrad Kudło, Mateusz Jurewicz, Jakub Sagan – po 2,5 oraz Norbert Jóźwiak – 1,5. STS I Lubartów w roli gospodarza podejmował zespół AZS Politechnika Lublin. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 7:3. Punkty dla STS I zdobyli: Bartosz Kiciak – 1,5 oraz Jarosław Woźniak, Krzysztof Barszcz, Mateusz Baranowski – po 0,5.

Lewart I zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem 30 punktów. STS I zajmuje czwarte miejsce (16 pkt).

W czwartej kolejce grupy awansowej III ligi Lewart II zremisował w meczu domowym z Baczyńskim Biała Podlaska 5:5, a punkty zdobyli: Andrzej Pawłowski – 2, Wiktor Kozioł, Maksymilian Karczmarz, Bartosz Wójtowicz – po 1. W tej samej kolejce w grupie spadkowej STS II przegrało na wyjeździe z Topspin I Kurów 1:9. Jedyny punkt zdobył Mariusz Baranowski. Wystąpili także: Paweł Kaznowski, Przemysław Pawlas, Michał Karpiński.

Lewart II zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli w grupie awansowej (15 pkt), a STS II piąte miejsce w grupie spadkowej (4 pkt).

ig