ROZGRYWKI LIGOWE TENISISTÓW STOŁOWYCH

Trwają rozgrywki ligowe sezonu 2020/2021 w tenisie stołowym. W centralnej I lidze jako beniaminkowie występują drużyny kobiet i mężczyzn Lewartu AGS Lubartów. Na szczeblu wojewódzkim odbywają się zmagania w II, III i IV lidze mężczyzn. W tych wszystkich klasach rozgrywkowych występują zespoły dwóch naszych klubów – Lewartu i STS Lubartów.

Kolejne dwa spotkania w I lidze kobiet grupa południowa mają za sobą pingpongistki Lewartu. Lubartowianki na wyjeździe rywalizowały z RKS Cukrownik S. Instal Chybie. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 10:0. W barwach Lewartu wystąpiły: Agata Lipska, Anna Lipska (pierwszy stół), Karolina Wójtowicz, Katarzyna Jusiak (drugi stół). Wszystkie pojedynki nasze zawodniczki przegrały 0:3 w setach. W ostatnim z rozegranych spotkań drużyna kobiet rywalizowała u siebie z zespołem Gorce Nowy Targ. Końcowy wynik to 10:0 dla przyjezdnych. Skład Lewartu: Agata Lipska, Anna Lipska (pierwszy stół), Karolina Wójtowicz, Katarzyna Jusiak (drugi stół). Cztery razy lubartowianki przegrały 1:3, a pozostałe 0:3 w setach. Po pięciu kolejkach Lewart zajmuje ostatnie, czyli 10 miejsce w tabeli, bez zdobyczy punktowej.

Również dwa kolejne mecze w I lidze mężczyzn grupa południowa rozegrali mężczyźni Lewartu. Lubartowianie na wyjeździe rywalizowali z GMKS Strzelec Frysztak. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 10:1. W barwach Lewartu wystąpili: Łukasz Drzewiecki, Norbert Jóźwiak (pierwszy stół), Jakub Sagan, Mateusz Jurewicz (drugi stół). W grze podwójnej zagrał także Bartosz Kowalczyk. Jedyny punkt zdobył Jakub Sagan. W trzech partiach lubartowianie urwali sety przeciwnikowi, przegrywając 1:3, a pozostałe zakończyły się wynikiem 0:3. W ostatnim z rozegranych spotkań drużyna mężczyzn rywalizowała u siebie z zespołem IKS Start Zduńska Wola. Końcowy wynik to 10:0 dla przyjezdnych. Skład Lewartu: Norbert Jóźwiak, Jakub Sagan (pierwszy stół), Łukasz Drzewiecki, Bartosz Kowalczyk, Konrad Kudło (drugi stół). W grze podwójnej Sagan/Kowalczyk przegrali pojedynek 2:3, pięć razy lubartowianie przegrali 1:3, a pozostałe 0:3 w setach. Po pięciu kolejkach Lewart zajmuje ostatnie, czyli 12 miejsce w tabeli, bez zdobyczy punktowej.

W II lidze mężczyzn w stawce 13 drużyn występuje STS I Lubartów. Dotychczas odbyły się cztery kolejki. Zespół z Lubartowa odnotował następujące wyniki: W pierwszej kolejce zwycięstwo na wyjeździe z UKS Wola Osowińska 7:3, w drugiej kolejce porażka u siebie z SMS I Włodawa 4:6, w trzeciej kolejce porażka na wyjeździe z Sygnałem Lalak Lublin 3:7, w czwartej kolejce zwycięstwo u siebie z CKFiS Bełżyce 7:3. W tym ostatnim meczu punkty dla lubartowskiej drużyny zdobyli: Mateusz Baranowski – 2,5, Bartosz Kiciak – 2, Jarosław Woźniak – 1,5, Krzysztof Barszcz – 1. Po czterech kolejkach zespół z Lubartowa zajmuje piąte miejsce w tabeli (4 pkt), a do lidera traci dwa punkty.

W III lidze mężczyzn w stawce 11 drużyn występują Lewart II Lubartów i STS II Lubartów. Dotychczas odbyły się cztery kolejki. Zespoły z Lubartowa odnotowały następujące wyniki: W pierwszej kolejce STS II zwycięstwo na wyjeździe z AUKS Trefl II Zamość 8:2, a Lewart II pauzował. W drugiej kolejce STS II porażka u siebie z UMKS Biłgoraj 4:6, a Lewart II zwycięstwo na wyjeździe z UKS Grot-Michał II Werbkowice 9:1. W trzeciej kolejce STS II porażka na wyjeździe z MLKS Wola Sernicka 3:7, a Lewart II zwycięstwo u siebie z KTS Topspin I Kurów 7:3. W czwartej kolejce doszło do derbów Lubartowa, w których STS II przegrało u siebie z Lewartem II 0:10. W tym ostatnim meczu punkty dla zwycięzców zdobyli: Konrad Kudło, Andrzej Pawłowski, Rafał Pawłowski, Wiktor Kozioł – po 2,5. Po czterech kolejkach Lewart II jest liderem (6 pkt), a STS II zajmuje 8 miejsce (2 pkt).

W IV lidze mężczyzn w stawce 9 drużyn występuje Lewart III Lubartów. Dotychczas odbyły się trzy kolejki. Zespół z Lubartowa odnotował następujące wyniki: W pierwszej kolejce zwycięstwo u siebie z UKS Niemce 10:4, w drugiej kolejce zwycięstwo na wyjeździe z Roztoczem Szczebrzeszyn 10:0, w trzeciej kolejce remis na wyjeździe z GOK Trzydnik Duży 9:9. W tym ostatnim meczu punkty dla lubartowskiej drużyny zdobyli: Maksymilian Karczmarz i Aleksandra Zgierska – po 3,5 oraz Bartosz Wójtowicz i Błażej Kuta – po 1. Po trzech kolejkach zespół z Lubartowa zajmuje drugie miejsce w tabeli (5 pkt), a do lidera traci punkt.

ig