Rozpoczął się VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie

Rozpoczął się VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie. Pierwsze rodziny zgłosiły się do rejestracji w Urzędzie Miasta. Uczestnictwo w zjeździe zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przez trzy dni, od 14 do 16 czerwca, Lubartów będzie gościł ponad dwieście rodzin wielodzietnych.

Dzisiaj (14 czerwca) będzie spotkanie inauguracyjne o godz. 17.00 za Pałacem Sanguszków, ok. godz. 19.00 uczestnicy zjazdu mają uczestniczyć miedzy innymi w koncercie Kapeli „Lubartowiacy”. Wystąpią też akordeoniści oraz grupa Antares.

Na jutro (15 czerwca) zaplanowano warsztaty i zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży w LOK, SP1, Przedszkolu nr 2, PMDK oraz na boisku przy Parkowej. Uczestnictwo w nich zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

O godz. 15.00 rozpocznie się Rodzinna Biesiada Czerwcowa na placu przed Pałacem Sanguszków. Zaplanowano mini wesołe miasteczko, dmuchańce, wystawę rękodzieła oraz pokaz grup rekonstrukcyjnych. Na scenie wystąpią Joszko Broda, Grupa „Accantus” oraz Natalia Kukulska.

W niedzielę 16 czerwca rodziny wielodzietne wezmą udział w nabożeństwie w Bazylice św. Anny, a następnie przemaszerują na Dziedziniec Pałacu Sanguszków. Zostanie zrobione pamiątkowe zdjęcie.

(kw)

fot. UM