Rozpoczęły się testy nowego autobusu komunikacji miejskej

Zakończył się pierwszy etap testów Lubartowskiej Komunikacji Miejskiej. Wczoraj (28 lutego) w trasę wyruszył nowy autobus elektryczny marki Nissan.


To kolejny pojazd, jaki miasto otrzymało do testów.  Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni z lubartowskiej komunikacji miejskiej skorzystało ponad 1,5 tys. osób. W tym czasie autobus wykonał 244 kursy.
Maksymalna liczba pasażerów przewiezionych jednego dnia wyniosła 164.
– To potwierdzenie tego, jak bardzo w Lubartowie potrzebna była komunikacja miejska – mówi burmistrz  Krzysztof Paśnik który brał udział jeździe testowej autobusu Nissan.

Jak podaje Urząd Miasta Lubartów, przez kolejne dwa tygodnie trasy i rozkład jazdy pozostają bez zmian. Komunikacja nadal jest bezpłatna. Długość trasy to 17 km – 26 przystanków w jedną stronę. Autobus kursuje od poniedziałku do piątku.
Końcowe przystanki zostały zlokalizowane przy kościele w Lisowie i przy ul. Hutniczej w Lubartowie.
Szczegółowy rozkład jazdy znajdują się na załączonych grafikach. Tablice są umieszczone na poszczególnych przystankach.
Trasa pilotażowa została zaplanowana tak, aby w ramach jednej linii połączyć jak najwięcej istotnych miejsc użyteczności publicznej: dworzec kolejowy, szpital, szkoły, targ, cmentarze i krańcowe osiedla miasta.
Chodzi również o to, aby pojazd nie poruszał się tylko głównym ciągiem komunikacyjnym północ – południe, który obecnie obsługują przewoźnicy międzymiastowi. Proponowany przebieg trasy ma sprawdzić w praktyce potrzeby mieszkańców, co pozwoli na wprowadzanie ewentualnych korekt.