Ruch inwestycyjny w mieście

Motyl w budowie

 

W drugim półroczu 2013 roku przy ulicy Gazowej ruszy produkcja ultracienkich ściernic wykorzystywanych w protetyce dentystycznej. Przypomnijmy, że to pierwsza inwestycja w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Europark Mielec Podstrefa Lubartów. Wszystkie prace idą zgodnie z planem. –  zapewnia inwestor Zdzisław Motyl. –  Hala produkcyjna jest już zamknięta, przykryta jest część socjalna. Wykonano prace na zewnątrz, gotowa już jest kanalizacja i instalacja wodociągowa.

 

Bank Spółdzielczy

 

W lipcu 2013 do nowej siedziby przy ulicy Lubelskiej 95 przeniesie się centrala Banku Spółdzielczego. Wcześniej budynek należał do Rejonowej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. 22 listopada rozpoczęły się roboty budowlane wewnątrz budynku. Powierzchnię 900 mkw. ma zajmować parking.

Mrówka

 

9 marca przy ul. Nowodworskiej  zostanie otwarty minimarket Polskie Składy Budowlane

„Mrówka”. – Obiekt został już ukończony, stoją regały, biurka.– mówi Sylwester Bogusz, inwestor z Lubartowa. Zatrudnienie znajdzie tam 30 osób. Najbliższa od Lubartowa „Mrówka” znajduje się w Parczewie. W całej Polsce jest 130 tego typu sklepów, a do końca roku planuje się zwiększyć tę liczbę do 170.

Katarzyna Wójcik