Rusza budowa kładki nad torami

W następnym tygodniu mają ruszyć prace przy budowie kładki dla pieszych nad torami pomiędzy przystankami przy ul. Lipowej i Słowackiego. Inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia 2023 roku.

Dziś w starostwie powiatowym podpisano umowę z wykonawcą na realizację przedsięwzięcia. Podpisy złożyli Daniel Boruchalski, zastępca dyrektora regionu centralnego Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Grzegorz Kędzierski, prezes DIAG – MOST sp. z.o.

Koszt budowy kładki to ponad 7,8 mln zł. Inwestycja jest finansowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

-Kładka ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno dla mieszkańców jak również bezpieczeństwo prowadzenia ruchu pociągów. To zadanie, które dziś się rozpoczyna jest dopełnieniem rewitalizacji linii, z której mieszkańcy Lubartowa mogą korzystać od 2021 roku – mówił dziś podczas spotkania w starostwie powiatowym Daniel Boruchalski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Kładka nad torami pomiędzy przystankami przy ul. Lipowej i Słowackiego ma powstać do końca sierpnia 2023 roku. Zapewni ona sprawne przejście między osiedlami Królów i 3 Maja w Lubartowie. Bezpieczne przejście będzie oświetlone energooszczędnymi lampami. Będą mogły z niego korzystać osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wejście na obiekt z jednej strony zapewni chodnik (konstrukcja kładki będzie na poziomie gruntu), a z drugiej, gdzie jest spadek będą schody i pochylnia.