Rusza budowa sali sportowej przy ul. Szkolnej

Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik przekazał dziś oficjalnie plac budowy przy ul. Szkolnej firmie Budimak sp. z o.o., która wybuduje na nim nową profesjonalną salę sportową. Po trzydziestu latach lubartowscy tenisiści, taekwondziści i kolarze doczekają się obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia.

-Koncepcje projektową konsultowaliśmy ze środowiskiem sportowym, aby warunki odpowiadały ich potrzebom – mówił podczas spotkania z przedstawicielami firmy Budimak sp. z o.o. burmistrz Krzysztof Paśnik.

Z inwestycji, która powstanie na Osiedlu Popiełuszki cieszy się prezes Jerzy Jedut z sekcji taekwondo.

– Jesteśmy pewni, że niebawem zaczniemy tu trenować. Już myślę, kogo z naszego środowiska zaprosić na otwarcie obiektu. Bardzo podoba mi się lokalizacja, jest w miejscu oświetlonym, bezpiecznym. Jest to ważne, bo trenuje dużo młodych – mówił.

W ramach inwestycji, na działce miejskiej przy ul. Szkolnej zaprojektowany i wybudowany zostanie budynek z salą sportową i zapleczem.

W ramach inwestycji powstanie sala sportowa z możliwością podziału na dwie niezależne sekcje przy użyciu wbudowanej ściany mobilnej. Sala ma mieć powierzchnię użytkową co najmniej 360 mkw.

We wnętrzu zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. W jednym czasie z sali będzie mogło korzystać od 70 do 100 osób.

W ramach projektu powstanie też zaplecze socjalno-szatniowe i magazynowe wraz z komunikacją, składające się m.in. z pokoi trenerów, magazynków, zespołów szatniowych i sanitariatów. Część sportowa na parterze budynku, wyposażona w łazienkę i sanitariaty o powierzchni ok. 120 mkw będzie przeznaczona na potrzeby sekcji kolarskiej. Powstanie też część usługowa na parterze budynku.

Teren pod inwestycję jest już ogrodzony, wkrótce ruszy budowa.

(kw)