Rusza kampania społeczna Warto Bezgotówkowo

Bank Spółdzielczy w Lubartowie włącza się do akcji organizowanej pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów. W dniach 16-20 października przeprowadzi kampanię społeczną „Warto bezgotówkowo”. Celem kampanii jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach bezgotówkowych form płatności wśród osób indywidualnych oraz firm i instytucji akceptujących płatności. Będzie to akcja informacyjno – edukacyjna, zachęcająca do aktywnego korzystania z płatności bezgotówkowych.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Związek Banków Polskich, obrót bezgotówkowy przynosi wymierne korzyści konsumentom, przedsiębiorcom, administracji publicznej i całej gospodarce. Obsługa rozliczeń bezgotówkowych zajmuje ponad dwukrotnie mniej czasu niż gotówkowych. Aby promować płatności przelewem, telefonem i kartą, 12 września zainaugurowano kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo”, pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju.

Celem kampanii zainicjowanej przez Koalicję na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, koordynowanej przez Warszawski Instytut Bankowości, jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach bezgotówkowych form płatności wśród osób indywidualnych oraz firm i instytucji akceptujących płatności.