Rusza Lubartowska Komunikacja Miejska

Zgodnie z zapowiedziami od środy (26 stycznia) w Lubartowie rusza komunikacja miejska. Przez najbliższe dwa miesiące będzie to pilotażowa, bezpłatna linia obsługiwana przez niskoemisyjny autobus. Długość trasy to 17 km – 26 przystanków w jedną stronę. Autobus będzie kursował od poniedziałku do piątku.

Końcowe przystanki zostały zlokalizowane przy kościele w Lisowie i przy ul. Hutniczej w Lubartowie. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na załączonej grafice. Tablice z rozkładem są od poniedziałku umieszczane na poszczególnych przystankach. Będzie go można również pobrać na telefon skanując QR kod.

Trasa  pilotażowa została zaplanowana tak, aby w ramach jednej linii połączyć jak najwięcej istotnych miejsc użyteczności publicznej: dworzec kolejowy, szpital, szkoły, targ, cmentarze i krańcowe osiedla miasta. Chodzi również o to, aby pojazd nie poruszał się tylko głównym ciągiem komunikacyjnym północ – południe, który obecnie obsługują przewoźnicy międzymiastowi. Proponowany przebieg trasy ma sprawdzić w praktyce potrzeby mieszkańców, co pozwoli na wprowadzanie ewentualnych korekt. Pierwszy pojazd, który wyruszy na trasę to autobus wyprodukowany przez firmę Automet z Sanoka. Linia będzie obsługiwana przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy i zwracanie uwagi na tablice świetlne umieszczone na autobusie, które wskazują kierunek jazdy – Hutnicza/Łucka oraz Lisów, tak aby nie pomylić kierunku jazdy.