Rusza projekt „Rozświetlony Lubartów”

„Rozświetlony Lubartów” to ważny i wyczekiwany przez mieszkańców projekt, w ramach którego na kilkunastu ulicach w naszym mieście staną 144 nowe słupy oświetleniowe z oprawami LED.Przedsięwzięcie wykonają dwie wybrane w drodze przetargu firmy, które zaproponowały najkorzystniejsze oferty.

Koszt inwestycji to blisko 670 tysięcy złotych, z czego prawie 70 procent będzie pochodziło z dotacji, jaką Urząd Miasta Lubartów pozyskał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Nowe latarnie pojawią się na ulicach: Mieszka I, Bolesława Śmiałego, Zygmunta II Augusta,

Stefana Batorego, Topolowej, Jesionowej, Osikowej, Akacjowej, Szkolnej, Rumiankowej, Makowej, Chabrowej, Rubinowej, Bursztynowej, Ametystowej, jak również na łączniku pomiędzy ul. Lubelską i ul. Powstańców Warszawy, na bocznej ulicy Nowodworskiej, Świerkowej i Hutniczej. W styczniu rozstrzygnięto przetarg na wymianę kilkudziesięciu opraw oświetleniowych na terenach miejskich: przy Przedszkolu nr 2, Przedszkolu nr 5, na placu Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 oraz targowisku miejskim.

Nowoczesne oświetlenie ledowe ma mieć możliwość zdalnego sterowania przez internet i późniejszego podłączenia urządzeń peryferyjnych np. czujników pozwalających na wdrożenie elementów systemu Smart City. Modernizacją i budową oświetlenia zajmą się Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe z Parczewa „Elektro – Lech” Łukasz Grzegorz Misiejuk oraz Firma Wielobranżowa PM- XBUD Patryk Cieniuch z Lubartowa. Inwestycja powinna zostać wykonana do końca września 2021 roku.

(kw)