Ruszają duże inwestycje miejskie na 2021 rok. „Wchodzimy w Nowy Rok z przytupem”

Aż cztery ważne przetargi związane z inwestycjami miejskim na 2021 rok ogłosił ratusz w ostatnich dniach grudnia. Jedną z nich jest budowa nowoczesnego oświetlenia w ramach projektu „Rozświetlony Lubartów”. Reszta dotyczy przebudowy dróg w różnych częściach Lubartowa.

Koniec 2020 roku nie oznacza wcale, że zwalniamy tempo. Wręcz przeciwnie wchodzimy w Nowy Rok z przytupem. Ostatniego dnia starego roku ogłosiliśmy aż cztery ważne przetargi związane z inwestycjami miejskimi na 2021 rok. Chodzi o postępowania na budowę i modernizację miejskiej sieci oświetlenia ulicznego i opracowanie dokumentacji na przebudowę kilku ulic – mówi burmistrz Krzysztof Paśnik.

Na etapie ogłoszenia przetargu jest szereg inwestycji drogowych takich jak: przebudowa ul. Gojdana, ul. Jasnej, ul. Leśnej, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Bolesława Chrobrego, przebudowa chodnika w ul. Walentego Ligaja, przebudowa drogi wewnętrznej bocznej ul. Wandy Śliwiny, czy

przebudowa drogi wewnętrznej bocznej ul. Partyzanckiej. Ogłoszone przetargi dotyczą projektów budowlanych i wykonawczych oraz projektów stałej organizacji ruchu. Oferty można składać do 18 stycznia.

Ruszył też przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej na budowę ulicy Wschodniej na odcinku od ul. Piaskowej do ul. Łąkowej wraz ze skrzyżowaniami, kanalizacją deszczową i oświetleniem. Druga część tego zamówienia dotyczy opracowania dokumentacji na budowę ulicy na terenach inwestycyjnych przy obwodnicy Lubartowa. Na oferty przetargowe urząd czeka do 20 stycznia.

Miasto zrobiło także pierwszy krok w kierunku rozpoczęcia dużego projektu związanego z budową słupów oświetleniowych z oprawami LED oraz wymianą istniejących opraw na terenie miasta. Ratusz na ten cel uzyskał ponad milionowe wsparcie zewnętrzne.

Projekt „Rozświetlony Lubartów” obejmuje budowę oświetlenia ulicznego w ulicach: Mieszka l, Zygmunta II Augusta, Stefana Batorego, Topolowej, Jesionowej, Osikowej, Akacjowej, Szkolnej, Rumiankowej, Makowej, Chabrowej, Rubinowej, Bursztynowej, Ametystowej, Świerkowej, Hutniczej, na łączniku pomiędzy ul. Lubelską i Powstańców Warszawy, bocznej ul. Nowodworskiej oraz wymianę źródeł oświetlenia na energooszczędne na placach SP 1 i SP 3, targowisku miejskim oraz na chodniku przy Przedszkolu Miejskim nr 5. Oferty przetargowe można składać do 25 stycznia.

(kw)