Ruszyło się w Lubartowie w sprawie „Mieszkań Plus”

Tanie mieszkania pod najem mają szansę powstać przy ulicy Popiełuszki w Lubartowie. Jest też możliwość utworzenia tam dodatkowych miejsc parkingowych. Wolę wdrożenia na terenie miasta rządowego programu”Mieszkanie Plus” wyrazili radni na wczorajszej (4 października) sesji Rady Miasta Lubartów.

Mamy około 200 wniosków od osób, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w programie – informował burmistrz Janusz Bodziacki podczas sesji. Przekazał także, że bloki przeznaczone na te mieszkania mogłyby powstać na terenie osiedla przy ulicy Popiełuszki.

Zapowiedział, że pierwszym krokiem, jaki miasto powinno zrobić w tej sprawie, jest  zlecenie wykonania oceny efektywności przedsięwzięcia. Przy realizacji programu zdecydowano się na nową formułę w budownictwie mieszkaniowym, jaką jest formuła partnerstwa publiczno – prywatnego.

Burmistrz wspomniał, że w ramach programu, obok miejsc parkingowych dla lokatorów mieszkań plus, mają szansę powstać nowe miejsca dla innych mieszkańców- Zbudowalibyśmy dodatkową ilość miejsc, która wychodziłaby na przeciw budżetowi obywatelskiemu, który jest do zrealizowania w edycji tego roku – mówił.

Radni Klubu Wspólny Lubartów wyrazili swój sprzeciw wobec włączenia w program pomysłu budowy dodatkowych miejsc parkingowych. Przekonywali, że inicjatywa ta powinna być realizowana odrębnie.

Burmistrz stwierdził, że realizacja obu przedsięwzięć jest możliwa i opłacalna dla miasta, a szczegóły dotyczące dodatkowych miejsc parkingowych dla mieszkańców, którzy nie będą lokatorami „Mieszkania Plus”, umieszcza się w specyfikacji przetargowej.
Zostawmy to następnej Radzie Miasta – apelował do radnych Jakub Wróblewski (klub radnych PO).
Należy rozpocząć prace nad tym programem jak najszybciej – mówił przewodniczący klubu radnych PiS, Piotr Kusyk.
200 rodzin czeka na naszą decyzję. Ludzie złożyli wnioski, a nic się w tej kwestii nie dzieje – przekonywała radna Marzanna Majewska (Klub Radnych PiS).
Ostatecznie wszyscy obecni radni głosowali za wdrożeniem na terenie miasta programu „Mieszkanie Plus”. Przypomnijmy, że program zakłada, iż mieszkania będą spłacane przez 23 lata, zanim przejdą na własność najemców.
(kw)