Rysunki studyjne Katarzyny Kamianowskiej

8 lutego w Galerii Międzyziemie PMDK w Lubartowie otwarta została wystawa rysunków pani Katarzyny Kamianowskiej. Autorka jest studentką III roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych Wydziału Artystycznego  UMCS w Lublinie. Prace prezentowane na wystawie „Rysunek Studyjny” to rezultat rocznych zmagań w Pracowni Rysunku pod kierunkiem prof. Zbigniewa Woźniaka.

Podczas wernisażu na scenie zadebiutowała Natalia Włosek – wychowanka Młodzieżowego Studia Piosenki PMDK, podopieczna pani Grażyny Grymuzy . Pani Katarzyna Kamianowska dorastała w dzielnicy Zamkowa w Świebodzicach u podnóża największego z zamków Dolnego Śląska Zamku Książ. Tworzyła od zawsze i ta pasja, powiodła ją do wykorzystania swoich umiejętności w pracy zawodowej. Zdobyła kwalifikacje w specjalności Zdobnik Ceramiki w Zespole Szkół Ceramicznych w Szczawnie Zdrój. Już jako absolwentce ZSC, Wałbrzyska Manufaktura Ceramiki, powierzyła jej opracowywane wzornictwa zdobień i ich własnoręczne wykonywanie. Jej wyroby cieszyły się powodzeniem na rynkach zagranicznych. Migracja do Jeleniej Góry spowodowała zmianę dziedziny realizacji twórczych. Powołała do życia własną firmę pod nazwą „ Aero Grafika” zajmującą się malarstwem artystycznym, Współpracując z niemiecką firmą Piure Picture und Accessories, zajmowała się kopiowaniem obrazów. Los rzucił ją na Lubelszczyznę i tu poszukuje własnej drogi pozwalającej jej realizować artystyczne wyzwania prywatnie i zawodowo. Jej wystawy to:

– 2 wystawy zbiorowe grafiki w Galerii po 111 schodach w Lublinie,

– 2 wystawy zbiorowe malarstwa plenerowego w MOK w Józefowie Roztoczańskim,

– 2 wystawy zbiorowe Malarstwa plenerowego w ACK „Chatce Żaka” w Lublinie,

– zbiorowa wystawa Rzeźby na UMCS w Lublinie,

– zbiorowa wystawa Rysunku na UMCS w Lublinie.

Jak uważa Katarzyna Kamianowska – Rysunek to mój sposób na analizę otaczającej rzeczywistości, wzmożoną obserwację natury. Poprzez szkice, rejestrując chwilę, jej atmosferę, jej szczególność, próbuje utrwalić przemijanie, ulotność doznań. Rysując, doskonalę warsztat, dążę do odnalezienia własnej drogi twórczej, do indywidualnej wypowiedzi artystycznej.

Materiał: PMDK