Są chętni na dokończenie remontu budynku przy Farnej

Trzy firmy zgłosiły oferty w przetargu na dokończenie przebudowy budynku przy ulicy Farnej w Lubartowie na Punkt Informacji Turystycznej wraz z z remontem tarasu.

W przetargu zgłosiło się trzech chętnych. Najniższa oferta wynosi ponad 243 tysiące złotych. Dwie pozostałe wynoszą ponad 442 tysiące i 553 tysiące złotych. Urząd Miasta Lubartów zamierza przeznaczyć na dokończenie przebudowy kwotę 266 703, 66 złotych.

Przypominamy, że poprzedni wykonawca zszedł z placu budowy. Po inwentaryzacji, zgodnie z przepisami Ustawy prawo zamówień publicznych ratusz ogłosił nowe postępowanie na dokończenie inwestycji. Nowy wykonawca będzie miał czas na dokończenie przebudowy do 31 sierpnia. Prace obejmują wykonanie nowej izolacji tarasu przyległego do budynku wraz z wykonaniem jego nawierzchni, wymianę części pokrycia dachowego, poprawienie i dokończenie obróbek blacharskich, wykonanie gzymsów i rynien, dokończenie docieplenia ścian oraz wykonanie elewacji. W budynku będzie trzeba też wykończyć wnętrze poprzez ustawienie ścianek działowych, malowanie pomieszczeń, układanie glazury. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu Zielony LOF, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Sylwia Cichoń