Są plany nowych przystanków na ulicach Lubartowa

Urząd Miasta Lubartów chce wyznaczyć dodatkowe przystanki na kilku ulicach w Lubartowie. Na oferty firm dotyczące oznakowania poziomego i pionowego  na terenie Miasta Lubartów, ratusz czeka do 7 października.

W naszym mieście ruch autobusów głównie odbywa się na przystankach zlokalizowanych przy ul. Lubelskiej i Słowackiego. W związku z zamiarem uruchomienia komunikacji miejskiej na terenie miasta Lubartów konieczne jest zlokalizowanie przystanków na trasie przejazdu busa. Mają to być miejsca oznaczone znakami pionowymi i namalowaną na jezdni „linią przystankową”. Dzięki temu inni uczestnicy ruchu nie będą mogli zatrzymywać się w tym miejscu.

Nowe przystanki na drogach miejskich zostały wyznaczone na ulicach: Hutniczej, Piaskowej, Farnej, Chopina, Leśnej, Cichej, Łąkowej, Cmentarnej, Królowej Jadwigi, Polesie, 1-go Maja, Partyzanckiej, Gazowej, Mieszka I i Kosmonautów. Ponadto przystanki dla komunikacji miejskiej mają powstać też na drogach powiatowych: Powstańców Warszawy, Szaniawskiego, Alejach Tysiąclecia i Nowodworskiej. Projektowane zmiany organizacji ruchu zaplanowano do wprowadzenia w przyszłym roku.