Samochód w rowie

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 23.11. do dnia 29.11. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 6 zdarzeń, w tym 4 pożary i 2 miejscowe zagrożenia.

W dniu 27.11. o godz. 1105 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Białobrzegi, gm. Kock. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przydrożnym rowie w pasie drogowym DK 48 znajduje się samochód osobowy Peugeot Partner. Uszkodzonym pojazdem podróżowała jedna osoba, która w momencie przybycia zastępu z JRG Lubartów znajdowała się w karetce. Następnie osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora oraz kierowaniu wahadłowo ruchem drogowym. W działaniach udział brały zastępy: JRG Lubartów, JRG Radzyń Podlaski oraz OSP Kock i OSP Białobrzegi.

W sezonie grzewczym szczególnie zadbajmy o drożność kominów. W minioną sobotę tj. 28.11.2020 r. w powiecie lubartowskim strażacy gasili 3 pożary sadzy w kominach.Na szczęście we wszystkich przypadkach ogień udało się szybko opanować i ugasić. Strażacy ostrzegają jednak, że pożar sadzy w kominie jest bardzo niebezpieczny, bo w każdej chwili może przedostać się na dach, a potem na cały budynek. Jednocześnie straż pożarna apeluje o regularne i dokładne czyszczenie przewodów kominowych. Szczególnie w sezonie grzewczym trzeba zadbać o sprawność komina i regularnie sprawdzać jego drożność.