Samorządowcy rozmawiali o współpracy

O możliwościach współpracy na różnych płaszczyznach rozmawiali przedstawiciele samorządów należących i zainteresowanych przystąpieniem do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego. Spotkanie miało miejsce 11 lutego w Urzędzie Miasta Lubartów.

Miasto Lubartów jest świeżym członkiem stowarzyszenia, które obecnie skupia samorząd powiatu lubartowskiego oraz  większość jego gmin. Burmistrz Krzysztof Paśnik największe korzyści uczestnictwa w organizacji dostrzega we wspólnym szerszym pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych oraz organizowaniu przedsięwzięć kulturalnych czy patriotycznych. Podczas spotkania w ratuszu przedstawiciele samorządów należących i zainteresowanych przystąpieniem do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego rozmawiali miedzy o sposobach wspólnej strategii promocji Ziemi Lubartowskiej. Mówiono także o atutach poszczególnych samorządów i możliwościach współpracy na wielu płaszczyznach. Jeśli chodzi o sprawy techniczne,  poruszono kwestię potrzeby utworzenia strony internetowej organizacji.
Jedną z najbliższych przedsięwzięć stowarzyszenia będzie organizowany w Lubartowie Koncert Papieski. Jak poinformowano – środki na ten cel uzyskano między innymi z Urzędu Marszałkowskiego.

(kw)

foto: R. Ozonek