SCENA44 – teatr niezwykły

W sobotę (9 marca), SCENA44 ostro walczyła na kolejnym XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare’a w Języku Angielskim.

Występowaliśmy czterokrotnie. Najpierw Ania Szymczak – zdobywczyni ubiegłorocznego Grand Prix – rozpoczęła Festiwal od monologu „Aby czar był nie na pozór” na podstawie „Makbeta” (dzielnie wspierała ją Agnieszka Guz). Następnie wystawiliśmy „Antoniusza i Kleopatrę” (wystąpili: Agnieszka Guz, Kinga Cybul, Justyna Pożarowszczyk, Martyna Gliniak i Jakub Wójcik). Kolejnym spektaklem było oparte na „Śnie nocy letniej” – „grajmy…” (zagrali uczniowie klas pierwszych: Jagoda Wach, Agnieszka Kozieł, Oliwia Filipiuk, Alicja Waśkowicz, Emilia Kobyłka, Magda Franczak i Szymon Oniszczuk). Mieliśmy także okazję zamknąć Przegląd późnym wieczorem prezentując: „Porcję, czyli nieznośną lekkość miłości” na podstawie „Kupca weneckiego” (udział wzięli: Kinga Danił, Wiktoria Lipska, Jakub Bobiarski, Patryk Budzyński, Albert Kornacki, Jagoda Unkiewicz, Wiktoria Wysok, Wiktoria Hunek, Weronika Lejkowska, Wiktoria Urban, Michał Bobikowski, Aleksander Iwan i Jan Ślifirczyk).

Oto kilka fragmentów werdyktu Jury:

Jury w składzie: Mieczysław Wojtas – przewodniczący, Mark Atkinson, Henryk Kowalczyk, Jerzy Wrzos – sekretarz w kategorii zespołowej Jury przyznało:

I MIEJSCE – „Scenie 44” II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie za swobodę sceniczną młodych aktorów, ich naturalność, poczucie humoru i wyobraźnię inscenizacyjną w spektaklu LET’S ACT… w reżyserii Rafała Wrotkowskiego.

II MIEJSCE – „Scenie 44” II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie za konstrukcję dramaturgiczną i trafnie opracowaną warstwę dźwiękowo muzyczną spektaklu ANTHONY AND CLEOPATRA w reżyserii Anny Szymczak.

W kategorii indywidualnej Jury przyznało:

II MIEJSCE Jagodzie Wach z grupy teatralnej „Scena 44” II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie za brawurowe wykonanie roli Priama w spektaklu LET’S ACT… w reżyserii Rafała Wrotkowskiego. Jury przyznało również wyróżnienie dla Anny Szymczak za scenariusz i reżyserię spektaklu ANTHONY AND CLEOPATRA.

W konkursie na najciekawszy plakat, Jury uznało za najlepszą, pracę przygotowaną przez SCENĘ 44 z II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie do inscenizacji PORTIA OR THE UNBEARABLE LIGHTNESS OF LOVE”.

Przygotowania do Przeglądu trwały dwa miesiące. Cotygodniowe próby w sobotę (czasem niedzielę), niemal całe ferie spędzone na scenie…

SCENA44 serdecznie dziękuje: Pani Barbarze Gałce za wsparcie nie tylko językowe, uśmiech, pogodę ducha i nieocenione uwagi odnośnie kostiumów; Panu Czarkowi Misiurskiemu za pomoc w przygotowaniu plakatów i cenne spostrzeżenia krytyczne; Publiczności za przybycie i owacje na stojąco; organizatorom Festiwalu za udzielanie wszelkiej pomocy i wyrozumiałość…

SCENA44