Ścianka treningowa do tenisa ziemnego w Lubartowie?

Zapytanie o możliwości budowy ścianek treningowych do tenisa ziemnego na terenie Lubartowa skierował do burmistrza radny Tomasz Krówczyński z klubu Wspólnota Lubartowska.

-W Lubartowie wybudowano kilka kortów tenisowych. Korzystanie z nich wymaga co najmniej dwóch zawodników. Zawodnicy nie mają możliwości prowadzenia treningów indywidualnych. Do tego potrzebna jest ścianka treningowa. Takich miejsc nie ma – pisze radny Tomasz Krówczyński w zapytaniach do burmistrza. Radny proponuje budowę kilku ścianek treningowych do tenisa ziemnego w rożnych częściach Lubartowa lub jednej ścianki wielostanowiskowej.
Burmistrz Krzysztof Paśnik informuje, że przedsięwzięcie jest możliwe do zrealizowania, a przykładową lokalizacją może być np. teren przy ul. Parkowej w sąsiedztwie obiektów sportowych czy przy ul. Batalionów Chłopskich przy założeniu, że nie będą tam realizowane inne zadania. – Wskazanie konkretnej lokalizacji będzie możliwe dopiero po przyjęciu budżetu na najbliższy rok i wyborze zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, co pozwoli wyodrębnić wolne tereny, na których może być zrealizowane tego typu zadanie – czytamy w odpowiedzi burmistrza.

Katarzyna Wójcik

fot. www.ścianka-tenisowa.pl