Sejmik dzieci i młodzieży

 23 lutego odbyła się sesja Sejmiku Dzieci i Młodzież w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Tematyka spotkania dotyczyła niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym oraz bezpieczeństwa na drogach. Do Jedynki przybyli przedstawiciele: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II, Gimnazjum nr 1 im. KEN, Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja oraz Społecznej Szkoły Muzycznej im.Chopina.

Sesję powitaniem gości, otworzyła pani Dyrektor Barbara Walczak. Po niej głos zabrały wolontariuszki ze schroniska dla zwierząt w Nowodworze. Dziewczyny w ciekawy sposób opowiedziały o pracy w schronisku, adopcji psów, o potrzebach schroniska oraz możliwościach wsparcia ośrodka i zwierząt, chociażby przez dobrowolne wyprowadzanie pupili na spacer. Na koniec uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć pokaz sztuczek, które zaprezentowały pieski prowadzone przez swoje opiekunki.

Przedstawiciele oraz opiekunowie Samorządów Uczniowskich lubartowskich szkół zdecydowali się wesprzeć schronisko i do końca marca br. przeprowadzić w swoich szkołach zbiórkę akcesoriów dla psiaków ze schroniska.Następnie zebrani z uwagą wysłuchali informacji o pracy wolontariackiej na Wołyniu, o której opowiadała Natasza Niedobit z kl. VI a. Jej koleżanka, Kornelia Misztal, przypomniała ideę wiosennej akcji „Pola nadziei”. W drugiej części spotkania głos zabrał nadkomisarz policji Marek Bocian. Zaprezentował i omówił film na temat bezpieczeństwa na drogach. Uczestnicy spotkania mieli też dużo pytań dotyczących przydatnych w życiu zachowań na drodze. Spotkanie zakończył pan Tadeusz Matwiejczyk – założyciel Sejmiku Dzieci i Młodzieży w Lubartowie. Podziękował uczestnikom sesji oraz zaprosił wszystkich, w imieniu członków RELAKS, na obchody i wycieczkę do Sernik z okazji zbliżającego się Dnia Wiosny. Sesję prowadziła Maja Jaworska z klasy V b – Marszałek Sejmiku Dzieci i Młodzieży m. Lubartów.

Spotkanie przygotowała Rada Samorządu Uczniowskiego z opiekunami: Bogumiłą Antoniak,  Anetą Sykut i Markiem Góralskim. Kolejna sesja Sejmiku odbędzie się w gościnnych progach Jedynki na wiosnę. 

Materiał: SP 1