Senator Stanisław Gogacz odwiedził Lubartów

Spotkanie z senatorem RP Stanisławem Gogaczem zorganizowano 12 czerwca w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Na zaproszenie Komitetu Obywatelskiego Miasta Lubartów, Prawa i Sprawiedliwości powiatu lubartowskiego, Koła Radia Maryja w Lubartowie oraz Burmistrza Miasta Lubartów przybył także poseł Krzysztof Szulowski, by porozmawiać z mieszkańcami miasta, radnymi, przedstawicielami stowarzyszeń czy przedsiębiorcami.

Gości powitała Ewa Zybała, pełnomocnik PIS powiatu lubartowskiego oraz burmistrz Janusz Bodziacki:

Witamy w Lubartowie pana senatora Stanisława Gogacza i pana posła Krzysztofa Szulowskiego. Traktujemy panów jako przyjaciół Lubartowa. Zawsze możemy na was liczyć i cieszymy się z takiego spotkania, bo dużo czytamy i oglądamy, ale bezpośredni kontakt z osobami, które tworzą prawo, jest najcenniejszy.

Senator Stanisław Gogacz mówił o Trybunale Konstytucyjnym, głównie o artykule dotyczącym zgłaszania kandydatów na sędziów. Poruszył też kwestię Krajowej Rady Sądownictwa.

Poseł Krzysztof Szulowski opowiadał o burzliwych wydarzeniach i sporach w sejmie. – Po to poszliśmy do parlamentu, żeby z jednej strony realizować nasz program z kampanii wyborczej, ale z drugiej, by też kraj zmieniać. Każda dziedzina działalności naszej ojczyzny pokazuje, jak wiele rzeczy jest do zmian. Tyle się wydarzyło w tym parlamencie, wcześniej takich burzliwych wydarzeń nie było. Nasze działania napotkały opór. Opozycjoniści przyjęli taką postawę, że są przeciwko wszystkiemu, każdemu naszemu pomysłowi. Przyjęliśmy filozofię, że Polska ma być dla ogółu obywateli, a nie tylko dla wybrańców, którzy czerpali profity z rządów przed nami – mówił poseł i przytoczył informacje, jakie ustawy udało się zrealizować.

Podczas spotkania mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań i zgłaszania problemów. Padały pytania o poprawę służby zdrowia w Lubartowie i sytuację szpitala, refundację leków czy dywersyfikację dostaw gazu do Polski.

Po spotkaniu w Bazylice św. Anny w Lubartowie odprawiona została Msza św. w intencji ojczyzny, prezydenta oraz parlamentu RP i pokoju na świecie.

SN