Seniorzy bawili się w „Trójce”

„A w sercu ciągle maj” – pod takim hasłem po raz czwarty 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie zorganizowano uroczystość dla seniorów.

Spotkanie przygotowane zostało przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Dziennym Domem Pomocy Społecznej w Lubartowie dla swoich podopiecznych. Zaproszono na nie przedstawicieli Rady Seniorów Miasta Lubartów, Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie, Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych, Klubu Złotego Wieku.

Chciałabym, aby dzisiejsza zabawa dostarczyła wam niezapomnianych wrażeń, żebyście mogli chociaż przez chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. Mam nadzieję, że to spotkanie będzie temu służyło, razem spędzimy miło czas – mówiła do gości dyrektor MOPS Bożena Kulka.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki, który życzył zebranym wspaniałej zabawy.

Z wielką radością co roku korzystam z zaproszenia. Bardzo się cieszę, że pani dyrektor ze swoimi współpracownikami organizuje to spotkanie, żebyśmy mogli ze sobą pobyć, nacieszyć się sobą, jak widzę zawsze – wspaniale się bawić. Jest to taki dzień, że w naszych sercach pozostaje radość. Chciałbym podziękować organizatorom i współorganizatorom, bo trzeba włożyć dużo pracy, aby przygotować takie spotkanie. Życzę udanej zabawy, dobrego spotkania, z nadzieją na następne – powiedział burmistrz Janusz Bodziacki.

W programie imprezy były występy wokalne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, a przedstawienie teatralne zaprezentowały dzieci ze świetlicy środowiskowej. Goście mogli obejrzeć pokazy tańca hip-hop grupy z Lubartowskiego Ośrodka Kultury prowadzonej przez Karola Polaka. Zaśpiewała też Męska Grupa Wokalna „Chórtownia” pod kierunkiem Grażyny Grymuzy. Ostatni występ należał do zespołu tanecznego „Balerinki” z PMDK. Goście mieli przygotowany poczęstunek, brali udział w zabawach i wspólnym tańcu oraz śpiewie. Spotkanie prowadziły Edyta Unkiewicz i Małgorzata Strukowicz.

Sylwia Nowokuńska