Seniorzy z LOK na koncercie muzyki przedwojennej

Minęło już 100 lat! Znów mamy lata 20. Przeżyjmy to jeszcze raz, wróćmy wspomnieniami do najpiękniejszych polskich piosenek. Taką okazję mieli seniorzy z „Klubu Senior+” w LOK 29 października. Wybrali się oni do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, aby  obejrzeć koncert „Lata 20., Lata 30. Koncert muzyki przedwojennej” .

Podczas koncertu seniorzy usłyszeli solistów operowych, którym towarzyszyła Orkiestra Księżniczek Tomczyk Art, składająca się z wybitnych artystek młodego pokolenia, występujących na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Było też można zobaczyć wielokrotnie nagradzane gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu oraz lauretów międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozów skrzypiec, fortepianu, solistów polskiej estrady, artystów występujących w największych polskich i światowych salach koncertowych, filharmonicznych oraz operowych.

W CSK seniorzy obejrzeli koncert muzyki przedwojennej. Wystąpili między innymi: Anna Ciereszko, Karolina Jędrzejczyk, Tomasz Tracz, Andrzej Tulik, Piotr Łukaszczyk, Maciej Gogołkiewicz.

Usłyszeli przeboje, perły polskiej piosenki, utwory filmowe i operetkowe czasów międzywojennych. Zabrzmiały między innymi: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ada! To nie wypada!”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Tango milonga”, „Ostatnia niedziela” i wiele, wiele innych niezapomnianych melodii. Nie zabrakło także popisowych tang oraz czardaszy w wykonaniu niezwykłych artystów młodego pokolenia. Były melodie z repertuaru Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo, Toli Mankiewiczówny, Jana Kiepury i innych.

Kolejny nasz wspólny wyjazd z seniorami był bardzo  udany. Uczestnicy byli zrelaksowani i zadowoleni. Dziękuję wszystkim za miłe spędzone chwile, ciepłe słowa uznania i podziękowania. Dołożę wszelkich starań, żeby nasi seniorzy z Lubartowa miło i przyjemnie spędzali czas w Lubartowskim Ośrodku Kultury i na wspólnych wyjazdach kulturalno – edukacyjnych – Anna Borzęcka koordynator „ Klubu Senior +” w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

SC