Seniorzy z LOK odwiedzili muzeum

Uczestnicy Klubu Senior+ z Lubartowskiego Ośrodka Kultury biorą udział w różnych przedsięwzięciach, by spędzać czas w sposób aktywny. 28 kwietnia odwiedzili Muzeum Ziemi Lubartowskiej, gdzie obejrzeli wystawę malarstwa artysty z naszego miasta Rafała Ereta pt. „Noc Dzień Noc”. Drugą ekspozycją były fotografie przedstawiające historię XIX- wiecznego Lubartowa, o których opowiedziała dyrektor Ewa Sędzimierz. Seniorzy cenią współpracę z Muzeum i chętnie odwiedzają placówkę.

Wcześniej seniorzy byli w Miejskiej Bibliotece im. A. Mickiewicza na wystawie poświęconej twórczości Józefa Wybickiego. Obejrzeli spektakl w Teatrze Osterwy, ponadto uczestniczyli w Koncercie Wiedeńskim czy Polskim Balecie Królewskim w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Przypominamy, że w Klubie Senior+ są prowadzone stałe zajęcia – warsztaty wokalne, taneczne, aqua aerobik, otwarty klub dyskusyjny, warsztaty artystyczne. Seniorzy mają możliwość wyjazdów, uczestnictwa w ciekawych wykładach. Planowana jest też gimnastyka i zajęcia ze sztuki. Opiekunem i koordynatorem klubu jest Anna Borzęcka.

SC

foto: AJ