„Pingpongowe wtorki”

 

Łukasz Drzewiecki i Jakub Sagan byli najlepsi podczas inauguracji „Pingpongowych wtorków” w Sekcji Tenisa Stołowego LEWART Lubartów. Zawody rozegrano 13 września w pawilonie przy ul. Krzywe Koło. Wzięło w nich udział 31 zawodników i zawodniczek.dsc_9772-hdr1_default-lubartowiak-960w9

Ceremonii otwarcia w imieniu Burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego dokonała Małgorzata Kanar z Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Lubartów, która w latach 80-tych była wizytówką klubu na arenie ogólnopolskiej, Jerzy Tracz – Radny Miasta Lubartów. Cały turniej przebiegał pod czujnym okiem szefa wydziały rozgrywek LOZTS Zdzisława Waśkowskiego.

Miło było nam powitać zawodników z Woli Sernickiej, Woli Osowińskiej,Woli Skromowskiej Dystansu Niedźwiada, Ludwiniaka Ludwin, czy też innych osób nie zrzeszonych w klubach województwa lubelskiego – mówi Prezes sekcji tenisa stołowego MKS Lewart AGS Lubartów – Dariusz Borzęcki – Cieszymy się z takiej konfrontacji różnych stylów gry, w której uczestniczyli nasi młodzi adepci mogący sprawdzić swoje umiejętności z zawodnikami grającymi na co dzień w klubach drugiej i trzeciej ligi.
W kategorii Młodzież I miejsce zajął Łukasz Drzewiecki, pokonując w finale swojego klubowego kolegę Marcina Jaszczuka. Trzecie miejsce zajął Bartek Kowalczyk, a czwarte Damian Borzęcki. W kategorii  Open bezkonkurencyjnym okazał się Jakub Sagan, który w finale pokonał  Norberta Jóźwiaka. Trzecie miejsce zajął Robert Baran, a czwarte Mateusz Baranowski.

Serdeczne podziękowania składamy Firmie FER-PLAST, która kolejny rok postanowiła zainwestować w rozwój naszej młodzieży, oraz danie możliwości uprawiania pasji jaką jest tenis stołowy. Na naszych tenisistów postawiła też  włoska firma GRAMI. Obaj sponsorzy zakupili stroje, w których w nowym sezonie będą występować nasi zawodnicy – kończy prezes Dariusz Borzęcki