Siatkarski top w Lubartowie

27 listopada w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie odbyła się kolejna impreza sportowa organizowana przez UKS Top, działający przy szkole. Tym razem na parkiecie szkoły z ul. Chopina spotkały się najlepsze drużyny siatkarskie w powiecie aby walczyć o tytuł mistrza powiatu.

W zawodach SIATKARSKI TOP, współfinansowanych przez Powiat Lubartowski, wystartowało osiem drużyn, reprezentujących środowiska siatkarskie z Lubartowa i okolicznych miejscowości. Drużyny rywalizowały ze sobą najpierw w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a następnie rozegrano mecze o I i III miejsce w turnieju. Po wielu emocjonujących meczach wyłoniono po dwie najlepsze drużyny w grupach, które rozegrały mecze finałowe.

W meczu o III miejsce drużyna „Słoneczna B B” pokonała drużynę „Sami Swoi” 2:1 i zajęła ostatecznie III miejsce w turnieju. W niezwykle emocjonującym finale „LTPS” pokonał „Tajfuna” w stosunku 2:0 i został Mistrzem Powiatu Lubartowskiego.

Kolejność końcowa:

  1. LTPS
  2. Tajfun
  3. Słoneczna B B
  4. Sami Swoi
  5. II LO i ZS nr 2

7. Relax i Top.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, a wszystkim meczom przyświecały zasady fair play. Drużyna zwycięska (Piotr Zglejszewski, Piotr Mazurek, Piotr Kaliński, Paweł Żak, Szymon Witek, Grzegorz Furtak) odebrała z rąk prezesa UKS Top p. Zbigniewa Sajdy okazały puchar i podobnie jak pozostałe najlepsze drużyny turnieju, piłki meczowe zakupione z funduszy przekazanych przez Powiat Lubartowski. Zawodnicy mieli również do dyspozycji wodę, oraz gorące napoje. Sędziami podczas turnieju byli nauczyciele oraz młodzież z ZS nr 2 w Lubartowie.

Z. Sajda