Siatkarze z „Chopina” Mistrzami Powiatu szkół ponadpodstawowych

 

Ta szkoła ma po prostu swój niepowtarzalny „klimat”. Nie od dziś wiadomo, że Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie to szkoła, która stawia na naukę i wszechstronny rozwój swoich uczniów. Sport zajmuje w śród priorytetów społeczności ZS2 jedno z najważniejszych miejsc. Potwierdzeniem tego faktu są liczne tytuły Mistrzów Polski czy Województwa, a ostatnio sukces siatkarzy z „Chopina”.

 

W zawodach rozgrywanych 10.12.2021 r. w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie udział wzięło pięć szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. Drużyny zagrały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a następnie zwycięzcy grup grali o miejsce I, a zespoły które zajęły II miejsca w grupach grały o III miejsce w turnieju.

Otwarcia zawodów jak i podsumowania i wręczenia nagród dokonał p. o. Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie p. Zbigniew Sajda.

 

Przebieg rywalizacji grupa A:

1-2 ZS nr 2 w Lubartowie – ZS w Ostrowie Lubelskim 2:0

1-3 ZS nr 2 w Lubartowie – RCEZ w Lubartowie          2:1

2-3 ZS w Ostrowie Lubelskim – RCEZ w Lubartowie   2:1

 

Mecz o I miejsce:

ZS nr 2 w Lubartowie ZS w Kocku                              2:0

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. ZS nr 2 w Lubartowie,
  2. ZS w Kocku,
  3. II LO w Lubartowie,
  4. ZS w Ostrowie Lubelskim,
  5. RCEZ w Lubartowie.

 

Nagrody zostały zakupione z funduszy przekazanych przez Powiat Lubartowski. Drużyna ZS nr 2 w Lubartowie reprezentować będzie nasz powiat na zawodach rejonowych w Rykach.

ZS2