Sierpniowe warsztaty dla dzieci w LOK

Trwają zajęcia wakacyjne w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Placówka prowadzi warsztaty taneczne i kuglarskie, można grać w planszówki, dzieci i młodzież mają możliwość uczestniczyć w plenerze malarskim i fotograficznym. Nowością są warsztaty w ramach projektu „INTEGRACJA wspólna KREACJA” skierowane do dzieci z Polski i Ukrainy.

LOK zorganizował Kulturalne Wakacje także w sierpniu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach tanecznych pod okiem instruktor Ewy Wojciechewicz. Kolejne zajęcia wpływające na pamięć i koncentrację czy rozwijające zdolność myślenia to gry bez prądu prowadzone przez Dariusza Nowackiego.  Młodzi mogli też wziąć udział w plenerze malarskim. Powstały kolorowe stworki. Zajęcia prowadzi Marek Danielkiewicz. Programowanie w Minecraft czy budowanie robotów – dinozaurów z klocków lego to propozycja Cyberskill.

Natomiast podczas pleneru fotograficznego „Lubartów zamknięty w kadrze” na zdjęciach zostały uchwycone s tare, opuszczone budynki, tajemnicze drzwi, łąka kwietna, kapliczki, sklepiki, nadwieprzańska przyroda. Zajęcia prowadziła Katarzyna Wójcik.

W rozkładzie jazdy na sierpień są jeszcze warsztaty artystyczne, laboratorium fotografii.

W ramach projektu „INTEGRACJA wspólna KREACJA” były warsztaty z cyklu „Tworzymy” – kwietna przestrzeń prowadzone przez Małgorzatę Korneluk. Ponadto będzie wyjazd integracyjny do Krainy Rumianku- udział w warsztatach pieczenia chleba, gra terenowa, ognisko. Będą również warsztaty z tworzenia kwietnych toreb oraz witraży. Projekt jest realizowany we współpracy z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Lubartowie, a jego koordynatorem instruktor LOK Agnieszka Karpińska. 

W dniach 22-24 sierpnia na Wakacje z szachami – grę w trzy szachy, zbijaka, kloca, rozwiązywanie zadań szachowych zaprasza Piotr Opolski.

SC