Siła relacji

Lubelski UMCS we wtorek zorganizował I Ogólnopolskie Forum Szkół Partnerskich UMCS „Siła Relacji”. Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie od wielu lat aktywnie współpracuje z lubelską uczelnią, więc otrzymał zaproszenie do udziału w tej niezwykle prestiżowej imprezie. Warto podkreślić, że to spore wyróżnienie, ponieważ możliwość uczestniczenia w Forum miało tylko kilkanaście szkół z całej Polski.

Atrakcji podczas tego spotkania było bardzo dużo. Ci, którzy zastanawiają się nad swoją życiową drogą skupili swoją uwagę na wykładzie „Jak żyć i nie zwariować?” dr hab. Katarzyny Klimkowskiej, prof. UMCS. Artystyczne dusze miały uciechę podczas koncertu studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Natomiast nauczyciele mogli wziąć udział w warsztatach „Uważna szkoła – trening redukcji stresu dla nauczycieli” dr Izabeli Łucjan. Warto podkreślić też fakt, że młodzież, która wzięła udział we wtorkowym Forum miała okazję zapoznać się z ofertą UMCS, co na pewno pomoże jej ukierunkować swoje zainteresowania naukowe w kolejnych latach edukacji w naszej szkole.

–Bardzo cenimy sobie współpracę z lubelską uczelnią, która pozwala naszej młodzieży rozwijać swoje pasje związane z różnymi przedmiotami. W jej ramach mury Zespołu Szkół nr 2 odwiedzają wybitni naukowcy, którzy spotykają się z naszymi uczniami. Myślę, że ta trwająca już wiele lat współpraca wydatnie przyczyniła się do zbudowania znakomitej marki naszej szkoły – powiedział Zbigniew Sajda, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Wyjazd do Lublina zorganizowali Kamil Kozioł, Artur Staszek i Anna Lipka-Zielińska.

ZS2