Skarbnica tradycji ludowych

Przedszkole Miejskie Nr4 w Lubartowie realizuje już od wielu lat edukację regionalną i wprowadza dzieci w świat przeżyć i emocji, doświadczeń i odkryć.

Dzięki poznawaniu polskich tańców narodowych i regionalnych rozwijane jest w dzieciach poczucie przynależności narodowej oraz wrażliwość na polską kulturę. Taniec ludowy ma również wpływ na rozwijanie u dzieci wrażliwości estetycznej, zwiększanie poczucia własnej wartości oraz odpowiedzialności. Uczy pracowitości i wytrwałości. Dnia 06.04.2022r. w grupie Biedronki odbyła się kolejna edycja Skarbnicy Tradycji Ludowych. Uroczystość ta ma swoją historię w przedszkolu. Została zapoczątkowana prawie dekadę temu przez ówczesną dyrekcję przedszkola i trwa do dzisiaj. W realizację działań włączają się nowi nauczyciele i nowe grupy przedszkolne. Nieocenioną rolę pełni instruktorka Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej – p. Monika Pacek.                                                                                     

W uroczystości przedszkolnej uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Lubartów p. Krzysztof Paśnik, zastępca Burmistrza Miasta Lubartów p. Tadeusz Małyska, Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie Anna Mierzwińska, Prezes ZNP p. Danuta Rafał, wieloletnia wicedyrektor przedszkola p. Zyta Osiej, instruktorka tańca z Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” p. Monika Pacek, dyrekcja i pracownicy przedszkola.

E. Bystrzycka