SKE EUROSTOP z II LO z wizytą w Warszawie

20 września członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego EUROSTOP odwiedzili Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce z siedzibą w Warszawie, gdzie wcielili się w posłów do Parlamentu Europejskiego dzięki interaktywnej grze fabularnej.

Uczestnicy zostali podzieleni na fikcyjne grupy polityczne, które miały za zadanie tworzyć sojusze, negocjować i zapoznawać się z różnymi opiniami. A to wszystko, by osiągnąć porozumienie, podobnie jak europejscy prawodawcy. Podczas dyskusji na bieżące tematy uczestnicy gry dowiedzieli się, jak wygląda proces podejmowania decyzji na poziomie Unii Europejskiej. Uświadomili sobie także, jak te decyzje wpływają na życie obywateli oraz jak działa demokracja europejska.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w gmachu polskiego parlamentu. Młodzież rozpoczęła zwiedzanie od wysłuchania prelekcji na temat historii budynku, dowiedziała się, jakie funkcje pełni Sejm i Senat, jak wygląda proces uchwalania ustawy oraz na czym polega praca posła. Uczniowie mieli okazję obejrzeć główne pomieszczenia, które dostępne są dla zwiedzających w dni poza posiedzeniami Sejmu.

II LO