Skorzystaj z darmowych wydarzeń kulturalnych!

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Lubartowski Ośrodek Kultury zapraszają dzieci i dorosłych na bezpłatne wydarzenia wakacyjne. Zapisy telefoniczne lub osobiście w LOK do dnia 26.06.2018 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy!

Bezpłatny wyjazd do Lublina na spektakl i koncert dla dzieci!

Dzieci w wieku 4-10 lat zapraszamy 4 lipca na spektakl ,,Proszę Słonia” i koncert „Bajkowo i filmowo”. Wyjazd o godzinie 10.45, zbiórka w LOK.

„Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna to dla wielu z nas powrót do dzieciństwa, zarówno jeśli chodzi o ulubioną lekturę, jak i wspomnienie starych „Dobranocek”. Tym razem historię chłopca, który nie umiał urosnąć i… słonia, który rósł ponad miarę, przenosimy na scenę.

Pinio, kilkuletni chłopiec, jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin: „na rośnięcie!”. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają – w tajemnicy przed rodzicami oczywiście – do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom…

Ale to nie koniec. Słoń dziwnym sposobem – oprócz tego, że wciąż rośnie – zaczyna mówić i poruszać uszami, a w końcu chodzić. Staje się największym porcelanowym słoniem na świecie, wzbudzając tym samym powszechne zainteresowanie i stając się łakomym kąskiem tak dla kolekcjonerów osobliwości, jak i dla zwykłych rzezimieszków. Spektakl dla widzów od lat 4.

„Bajkowo i filmowo …” to muzyczna podróż w świat bajek, baśni i krainy marzeń. Podróż pod czas, której najbardziej znane przeboje filmowe przeniosą naszych Milusińskich w magiczny świat przygód, tajemniczych wątków i zabawnych historii. Muzyka nie tylko z filmów i bajek Walta Disneya w wykonaniu Orkiestry Kameralnej i solistki.W programie piosenki i melodie z takich filmów jak: Kraina Lodu, Harry Potter, Scheherezada, Piraci z Karaibów, Alladyn, Tarzan, Pocahontas, Dzwonnik z Notre Dame, Król Lew, Piękna i Bestia, Mój Brat Niedźwiedź, Madagaskar i inne…

Bezpłatny wyjazd do Lublina na koncert „Trzech Tenorów i Ona Jedna”

Chętnych zapraszamy 6 lipca na godz. 19.00 na galę operetkową pt. „Trzech tenorów i ona jedna”. Zapisy osobiście lub telefonicznie w LOK. Wyjazd do CSK godz. 18.00, zbiórka w LOK.

Gala Operetkowa „Trzech Tenorów i Ona Jedna” to wyjątkowe wydarzenie muzyczne dedykowane nie tylko fanom muzyki klasycznej. W programie zestaw najsłynniejszych arii operetkowych oraz pieśni neapolitańskich takich kompozytorów jak: Strauss, Kalman, Lehar, Offenbach. W roli solistów wystąpią fantastyczni, obdarzeni wspaniałymi głosami, utytułowani śpiewacy operowych scen Polski, koncertujący w kraju i za granicą – Kamila Magdalena Lendzion (sopran), Mirosław Niewiadomski (tenor), Oskar Jasiński (tenor), Kordian Kacperski (tenor).

Zaprezentowane zostaną największe przeboje muzyki klasycznej, znane i lubiane na całym świecie. Usłyszymy między innymi: „Brunetki Blondynki”, „Graj Cyganie”, „Przetańczyć całą noc” niezapomniany duet „Usta milczą dusza śpiewa” i wiele innych muzycznych niespodzianek. Udział w gali zapowiedziała również Hanna Glavari z „Wesołej Wdówki”, Sandor Barinkaj z „Barona Cygańskiego” i wreszcie sama Hrabina Marcia z operetki „Hrabina Marica”. Nie zabraknie również ducha Elvisa Presleya, którego największe przeboje przypomni Państwu Mirosław Niewiadomski! Koncert prowadzi pełen profesjonalizmu Paweł Wagner mistrz konferansjerki! Gwarantujemy Państwu doskonałą zabawę oraz całą paletę niezapomnianych doznań artystycznych.