Skromny jubileusz Lewartu

W tym roku Miejski Klub Sportowy „Lewart” Lubartów obchodzi jubileusz dziewięćdziesięciolecia swego powstania. Przez trzy dni (13-15 września) członkowie i miłośnicy najstarszego stowarzyszenia naszego miasta będą świętowali. Będzie to jednak skromne świętowanie.

OkładkaW piątek 13 września o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie przy ulicy Cichej rozpocznie się okolicznościowa akademia. Spotkają się byli i obecni zawodnicy, trenerzy, działacze, sponsorzy, przedstawiciele władz. Przewidziano jubileuszowe wystąpienia oraz odznaczenie i nagrodzenie osób zasłużonych dla klubu. Dzień później świętowanie przeniesie się na stadion przy ulicy Parkowej. W południe na murawę wyjdą oldboje Lewartu, którzy w towarzyskim spotkaniu podejmować będą zespół Garbarni Kurów. O godzinie 15.00 rozpocznie się spotkanie IV ligi Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. W niedzielę o godzinie 10.30 w bazylice św. Anny odprawiona zostanie msza święta w intencji klubu.

– Ze względu na kłopoty finansowe jubileuszowe uroczystości będą bardzo skromne – mówi prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów Maciej Jaworski. – Chcemy przede wszystkim uhonorować osoby najbardziej zasłużone dla klubu. W sobotę podczas spotkań piłkarskich postaramy się o niespodzianki dla kibiców. Zapraszam sympatyków klubu, by wspólnie z nami świętowali tak piękny jubileusz.

Przy okazji jubileuszu ukazała się książka „90-lat Lewartu”. Autorami tej publikacji są Ryszard Och i Piotr Podleśny. Na kartach książki znajdują się informacje głównie o piłce nożnej, ale nie tylko. Przez lata Lewart był klubem wielosekcyjnym, dlatego wspomniano również o takich dyscyplinach, jak tenis stołowy, kolarstwo, piłka ręczna, szachy, taekwon-do.

ig