Słodki Turniej Szachowy

Bardzo dobrze spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, którzy wzięli udział w „Słodkim turnieju szachowego” zorganizowanym w Międzyrzecu Podlaskim. W kategorii do lat 8 pierwsze miejsce zajął Wiktor Opolski – 4 pkt., czwarty był Artur Gryzio – 3 pkt., siódme miejsce zajął Eryk Trąbka – 3 pkt. Młodzi szachiści umiejętności ćwiczą podczas bezpłatnych zajęć w Lubartowskim Ośrodku Kultury.
Nasi zawodnicy występujący w barwach LUKS Lubartów rywalizowali w turnieju OPEN z dorosłymi i z dużo starszymi szachistami. Na starcie „Słodkiego turnieju szachowego”, stanęło 35 szachistów i szachistek. Rywalizowano na dystansie 7 rund przy czasie 15 minut na zawodnika

W dobie, kiedy w szkołach nie ma już słodyczy, ani nawet soli, dziś będziecie słodzić do woli – żartował na odprawie technicznej Sędzia Główny Tadeusz Węgrzyniak – Zamiast pucharów do wygrania będą słodycze. I to w dużych ilościach – oświadczył.
Takie nietypowe rozwiązania, co do nagradzania ucieszyły najbardziej najmłodszych uczestników, którzy muszą borykać się ze skandynawską dietą na co dzień. Ostatecznie w
turnieju Open zwyciężył Andrzej Litwiniec  z Radzynia Podlaskiego, tuż za nim uplasował się jego brat Zbigniew Litwiniec, trzecia była dwunastoletnia kandydatka na mistrzynię krajową Patrycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego. Wszyscy uzyskali po 6 pkt. O miejscach zdecydowała punktacja pomocnicza. Organizatorami zawodów był Klub Szachowy MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim oraz Zespół Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_12 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_11 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_10 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_09 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_08 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_07

Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_05 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_04 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_03 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski_02 Słodki Turniej Szachowy Międzyrzec Podlaski