Ślubowali „Z przekonaniem”

20 października w ZS nr 2 w Lubartowie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Placówka jest pewna, że zgodnie z dewizą jednego z członków rodu Sanguszków brzmiącą „Z przekonania”, wszystkie słowa znajdą swoją kontynuację w działaniach nowo przyjętych uczniów. Jednak zanim uroczyste ślubowanie przypieczętowało fakt przyjęcia pierwszoklasistów w mury szkoły, odbyło się kilka wydarzeń towarzyszących. Konkurs wiedzy o patronie skłonił do zaznajomienia się z biografią księcia Pawła Karola Sanguszki i pozwolił poznać jego  wpływ na rozwój Lubartowa,  natomiast obejrzenie przygotowanego przez szkolną grupę teatralną spektaklu „Świat oczyma Mrożka”  stało się pretekstem do ponadczasowych refleksji, a także pokazało, że  szkoła to najlepszy czas na rozwijanie pasji. 

To nie koniec atrakcji. W dniu ślubowania wszyscy pierwszoklasiści zostali zaproszeni do udziału w grze terenowej „Na tropie Sanguszki”. Przemierzali korytarze, sale, zakamarki szkoły i rozwiązywali przygotowane dla nich zadania, a jednocześnie poznawali jej tajemnice.

Mamy nadzieję, że wszystko, co zdarzyło się w minionym tygodniu, sprawiło, że  nowi uczniowie lepiej znają teraz  szkołę „na Chopina”  i czują się jej częścią.

Życzymy pierwszoklasistom, by znaleźli w ZS2 to wszystko, co pozwoli im na wszechstronny rozwój. By poszerzali swoją wiedzę, kształtowali umiejętności, rozwijali pasje i cieszyli się każdym spędzonym w szkole dniem. By znaleźli przyjaciół i ludzi, którzy pomogą im zawsze, gdy będą tego potrzebowali. By poczuli, że są u siebie.

ZS2