Ślubowanie na Chopina

Nasze życie to wędrówka. Na początku niespieszna, zawsze tuż przy rodzicach, ale z biegiem czasu coraz odważniejsza i bardziej świadoma. Wędrówka, w której istotne są odwiedzane przez nas  miejsca, spotykani ludzie i drogowskazy, za którymi podążamy.

27 października społeczność ZS nr 2 oficjalnie przywitała pierwszoklasistów, którzy na jeden z przystanków w swojej podróży wybrali tę właśnie szkołę – Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Uroczyście złożone ślubowanie, w którym padło tak wiele ważnych deklaracji, to dowód ich gotowości do działania, ale też dojrzałości do tego, by we wszystkim, co robimy, pamiętać o miłości i szacunku do drugiego człowieka. 

Święto nie obyło się też  bez  niespodzianek. Wśród nich pojawiły się piosenki w wykonaniu Chóru Sanguszki dedykowane uczniom klas pierwszych. Ale to nie wszystko. Przez cały dzień na szkolnych korytarzach i w jej zakamarkach odbywała się gra „Na tropie Sanguszki”, rozstrzygnęliśmy też liczne konkursy – ten  dotyczący patrona,  ale też  te związane z integracją klas pierwszych w Kozłówce, przygotowane przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Mamy nadzieję, że ta odświętna atmosfera zostanie w Was, Drodzy Pierwszoklasiści, i będzie towarzyszyć Wam przez kolejne dni. Pamiętajcie, że nie chodzi o to, by tę naszą wspólną drogę jak najszybciej przebyć, ale o to, by w jej trakcie jak najwięcej dostrzec, zrozumieć, poznać. Chodzi o spotkanych ludzi, o przyjaźnie, o dobą atmosferę, która pomaga pokonywać wszelkie przeciwności. – powitali nowych uczniów szkoły „na Chopina” prowadzący uroczystość konferansjerzy.

Dobrej drogi!

ZS2