Ślubuję … godnie reprezentować imię szkoły …

12 kwietnia w ZS nr 2 odbyła się uroczystość ślubowania klas I. Podczas spotkania serdecznie przywitano też uczniów z Ukrainy. Dzień ślubowania to tradycyjnie czas, w którym maturzyści przekazują opiekę nad Sztandarem Szkoły swoim młodszym kolegom. Tak też się stało. Dziękujemy dotychczasowemu pocztowi sztandarowemu za służbę i godne reprezentowanie szkoły.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć niespodzianek. Jedną z nich była piosenka „Kwiatu Jabłoni” pod tytułem „Drogi proste” w wykonaniu Julii Trykacz i Aleksandry Pożak.

Rozstrzygnęliśmy również ogłoszony na początku roku konkurs dla klas pierwszych polegający na napisaniu przesłania do młodych ludzi, szczególnie do uczniów naszej szkoły. Zwycięzcą okazała się klas Ib. 

Ślubowanie klas pierwszych stało się również okazją do uhonorowania 17 finalistów Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Z rąk członka Zarządu Powiatu Lubartowskiego Pana Jarosława Budki i p. o. dyrektora szkoły Pana Zbigniewa Sajdy nasi uczniowie, którzy w zeszłym roku ukończyli swoje projekty społeczne, odebrali dyplomy i międzynarodowe certyfikaty PMI.

Tradycją naszej szkoły jest to, że dzień ślubowania jest równocześnie Dniem Patrona Szkoły. Z tej okazji wszystkie klasy pierwsze zostały zaproszone do niecodziennej eksploracji sal, korytarzy i zakamarków szkolnych w ramach gry „Na tropie Sanguszki”, przygotowanej przez klasę II b. Było wesoło, głośno i oczywiście intrygująco.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, aby przekonać się, że przyjęcie uczniów klas pierwszych do społeczności Zespołu Szkół nr 2, choć opóźnione, było bardzo serdeczne.

ZS2