SP 1 W LUBARTOWIE GOSPODARZEM WIZYTY PROJEKTU ERASMUS+

W dniach 11-18 maja Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie gościła uczniów i nauczycieli ze szkół z Portugalii, Turcji, Macedonii Północnej i Chorwacji w ramach międzynarodowej wymiany uczniów projektu Erasmus+ „Using Social Media Rationally, Efficently and Safely”, którego jest koordynatorem.

Podczas wizyty w Lubartowie uczestnicy projektu przygotowywali materiały do magazynu „Alternatives”. Nasi gości zwiedzili w tych dniach Lubartów i zostali przywitani przez burmistrza Lubartowa, p. Krzysztofa Paśnika. Mieli także okazję zwiedzić Warszawę, Lublin oraz Kozłówkę. Podczas zajęć w szkole uczestniczyli w zajęciach sportowych, teatralnych, informatycznych, plastycznych. Uczyli się nawzajem, jak można spędzać czas w sposób inny niż korzystając z komputera, tabletu i telefonu komórkowego. Prezentowali informacje o swoich szkołach i miastach, uczyli się wzajemnie podstawowych zwrotów w ojczystych językach. Doskonalili swoje umiejętności językowe, posługując się w codziennej komunikacji językiem angielskim. Spędzili razem czas podczas szkolnej dyskoteki, bawiąc się w rytmie międzynarodowych przebojów. Poznali polski system edukacyjny oraz zapoznali się z naszą tradycyjną kuchnią i wysłuchali koncertu tradycyjnych piosenek ludowych w wykonaniu nauczycieli „Jedynki”.

Tydzień w znakomitym międzynarodowym gronie minął bardzo szybko, ale już jesienią będzie okazja do kolejnego spotkania uczniów, tym razem w szkole ze stolicy Macedonii Północnej.

SP 1