SP 3 na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyła w dniach 3 -7 maja w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół w Szachach. Zawody rozegrano w miejscowości Chrusty koło Zagańska. Drużyna zagrała w składzie: Wiktor Opolski, Artur Gryzio, Eryk Trąbka i Aleksandra Szczerba. Kapitanem drużyny był nauczyciel w-f pan Krzysztof Dec.
Zawody rozegrano na dystansie 11 rund przy czasie 30 minut na partie dla zawodnika. Na starcie stanęło 27 drużyn z całej Polski. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji zorganizowanych na terenie obiektu Świętokrzyska Polana. Drużyna rozstawiona była z numerem 16 i na takim miejscu zawody zakończyła z bilansem 11 punktów dużych meczowych i 22 punktów małych. Wyniki na szachownicach: na pierwszej: Wiktor Opolski – 2 pkt. (96 indywidualnie); na drugiej: Artur Gryzio – 7 pkt. (27 indywidualnie); na trzeciej: Eryk Trąbka – 8 pkt. (14 indywidualnie); na kobiecej: Aleksandra Szczerba – 5,5 pkt. (56 indywidualnie). Dodajmy, że Eryk Trąbka zajął czwarte miejsce na swojej szachownicy. Drużynie zabrakło jedynie 1 punktu meczowego, by awansować do pierwszej dziesiątki.
Drużyna z SP 3 pokonała: Szkołę Podstawową nr 7 w Świdniku, Szkołę Podstawową nr 7 z Łodzi, Publiczną Salezjańską Szkołę Podstawową w Mińsku Mazowieckim, Szkołę Podstawową Włoszakowicach, Szkołę Podstawową nr 1 w Bełchatowie. Zremisowała: ze Szkołą Podstawową w Śmiglu. Przegrała: z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 10 w Rybniku (zwycięzca turnieju), Szkołą Podstawową w Regulicach (V miejsce w turnieju), Szkołą Podstawową nr 8 w Chrzanowie (II miejsce w turnieju), Zespołem Szkół Samorządowych w Janowie oraz ZSzOI Szkołą Podstawową nr 3 w Bogatyni. Wyjazd w całości został sfinansowany przez Szkołę Podstawową nr 3.