Spacer architektoniczny po dziedzictwie, którego nie ma – Lubartów

W Lubartowie najpiękniejszy w świecie świat”. Lubelska Fundacja Szpilka zaprasza na spacer architektoniczny po dziedzictwie, którego już nie ma- w sobotę 3 września.

Poszukiwania w sobotę 3 września zaprowadzą przed synagogę, dom modlitwy, mykwę, cmentarz żydowski…

Oto, czego będą mogli spodziewać się zwiedzający w trakcie tej niezwykłej wycieczki:

„Miasto jest jak książka, którą można czytać. Trzeba tylko wiedzieć jak. Ruszamy do Lubartowa, który poza pałacem i wspaniałym barokiem kościołów, ma też zabytki które… nie istnieją. Zmiecione przez huragan historii nie są już widoczne w krajobrazie miasta, ale krajobraz kulturowy, to coś więcej. W nim jest miejsce na niewidzialne składniki, których ślady zostały utrwalone w tkance miejskiej. Urbanistyczne dochodzenie i zwiedzanie dziedzictwa, którego nie ma, może być fascynujące (…)” – Zapraszają organizatorzy na architektoniczny spacer.

Spacer poprowadzi Małgorzata Zofia Michalska – Nakonieczna – doktor nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka, historyk sztuki, dziekan kierunku studiów Projektowanie Wnętrz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Pracę doktorską pod tytułem „Elementy żydowskiego dziedzictwa architektonicznego w strukturach urbanistycznych i krajobrazie kulturowym miasteczek Lubelszczyzny” obroniła z wyróżnieniem, na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Termin: 3 września 2022 r. (sobota), godzina 10:00. Miejsce spotkania: Urząd Miasta Lubartów, ul Jana Pawła II 12. Dojazd we własnym zakresie.

Opłata:20 zł przy wpłacie późniejszej

Opłaty za uczestnictwo dokonuje się poprzez stronę sklepu

link- https://sklep.fundacjaszpilka.pl/produkt/spacer-lubartow/

Punkt Informacji Turystycznej