Spacerkiem po Lubartowie

25 sierpnia seniorzy odbyli Spacer „Śladami Naszej Historii”, który rozpoczął się zwiedzaniem Muzeum Ziemi Lubartowskiej.

Po Muzeum oprowadziła i informacji zwiedzającym udzielała prezes Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, miłośniczka i wielka skarbnica wiadomości o Lubartowie Maria Kozioł. Dość długi spacer do wiaty przy Wieprzu nie był uciążliwy, cudowna Aleja Topolowa, przyjemne powietrze po deszczu, który na czas imprezy przestał padać. Było ciepło, humory dopisywały, wszyscy bawili się bardzo dobrze.

Do tańca przygrywała kapela „Lubartowiacy” i elektroniczny sprzęt grający.

Grillowane kiełbaski i kaszanki, kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym, zaspokajały najbardziej wybredne podniebienia.

Nasz bohater Janusz Kobyłka, który odbył charytatywną podróż dla chorej dziewczynki Bianki Dzięcioł, rowerem dookoła Polski, obsługiwał grill i opowiadał o swojej wyprawie. Uczestnicy spaceru stwierdzili, że w wiacie, bardzo dobrze się tańczy, wspaniale się śpiewa i wszystko smakuje. Około 19.00 zaczęła przychodzić kolejna zmiana, sympatyczni młodzi ludzie – miłośnicy plenerowych spotkań.

To miłe, że pod wiatą integrują się pokolenia. Korzystając z takich miejsc dbajmy o porządek, żeby były gotowe dla innych i służyły nam długo. Imprezę współfinansował Urząd Miasta Lubartów.