Spektakl Teatru Andersena w LOK

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 27 września zorganizowano spektakl „Dziewczynka z emocjami”.  Było to wydarzenie artystyczno -edukacyjne Teatru Andersena w Lubliniededykowane placówkom przedszkolnym i klasom zerowym szkół podstawowych.

Bezpłatny spektakl „Dziewczynka z emocjami”  obejrzały dzieci z lubartowskich przedszkoli miejskich oraz szkół podstawowych. Aktorzy Teatru Andersena zaprezentowali spektakl, w którym sztuka teatru łączyła się z pedagogiką, a spektakl stał się pretekstem do rozmowy o emocjach.

Główną bohaterką była dziewczynka, która nudząc się w swoim pokoju, zaczyna bawić się i wyobrażać sobie różne światy (inspirowane baśnią Hansa Christiana Andersena “Dziewczynka z zapałkami”). Spotyka więc m.in. złodzieja, policjanta, dziadka, babcię, a każde poznanie sprawia, że bohaterka doświadcza różnych emocji. Stają się one centrum opowieści – to jak dziewczynka doświadcza emocji, jak je wyraża, komunikuje i wreszcie, jaki jest odbiór i reakcja dorosłych.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2023.

Sylwia Cichoń